Соціум

Чергове варварство в обласному центрі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У 1964 році видатний український художник і вчений-мистецтвознавець, уродженець Крилоса і житель Івано-Франківська, завкафедрою Івано-Франківського педінституту Михайло Фіголь виклав мозаїкою на всю стіну п’ятиповерхового будинку, що на розі вулиць Галицької і Василіянок, зображення гуцула і гуцулки. Тодішній владі поперек горла було те, що на мозаїці не було й натяку на радянську символіку, а без цього мало що вдавалося зробити.

Крім своєї мистецької вартості, ця мозаїка – ще й свідок історичних подій. Під час її виготовлення просто з риштувань Михайла Фіголя забрало КГБ – за його вільнодумство і зв’язки з шістдесятниками. Лише дивом мистцеві вдалося уникнути строку. Його переслідували, поки тій владі не прийшов кінець.

Мозаїка дотепер – у прекрасному стані. Але вона незабаром буде закрита від людського ока рекламою. Поверх неї до стіни вже прикріплений каркас.

Гірко, прикро і обурливо, що таке варварство здійснюється в нашому місті.

Прошу газету «Репортер» опублікувати прізвища і посади невігласів, які допустили і зробили це варварство, а нашу владу – покарати винних і змусити їх усунути пошкодження мозаїки і пофарбувати стіну.


Від редакції

За словами Вікторії Шахоріної, директора Івано-Франківського рекламно-інформаційного центру, наразі жоден із підприємців не звертався за дозволом на розміщення реклами на цьому будинку. Пані Шахоріна обіцяла звернути увагу на мозаїку Михайла Фіголя та в разі порушення прийняти відповідні заходи.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.