Соціум

Щоб по 5 дітей. У Франківську розпочинають проєкт для збільшення народжуваності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 16 березня, в Університеті Короля Данила презентували новий соціальний проєкт «Народжуємо нескорених. Будуємо майбутнє». Його мета – пропагувати збільшення дітей у родинах франківців. Проєкт триватиме п‘ять місяців, повідомляє Репортер.

У Франківську пресконференція щодо збільшення народжуваності

Перший захід відбудеться вже 28 березня в УКД.

У Франківську у 2022 році народилося на 20% менше дітей. До того ж, 10% новонароджених – у сім‘ях внутрішньо переміщених осіб. Тобто серед франківців падіння народжуваності – на 30%. Тому ця сумна статистика спонукала нас розпочати цей проєкт, – каже депутат франківської міськради, проректор УКД Олег Андрухів.

Реалізують проєкт компанія blago та Івано-Франківський міський перинатальний центр, за підтримки міського голови Руслана Марцінківа.

Дуже багато молодих жінок виїхали за кордон. Тож у майбутньому може бути сильне зниження народжуваності, – говорить директорка міського перинатального центру Марія Бойко. – Тож у нас народилася ідея – говорити про те, яке здоров‘я має мати підліток, молода жінка, молодий чоловік, як вони мають дбати про своє репродуктивне здоров‘я.

Тренінги для всіх

У рамках проєкту запланували реконструкцію палати виписки у франківському пологовому. Також планують створити кімнату для грудного вигодовування у Франківську. Крім того, мають провести 10 безплатних тренінгів від провідних лікарів та психологів. Їх проведуть для різних аудиторій: молоді, молодих сімей, мам, які вже мають маленьких дітей. Для кожної аудиторії підготують чек-листи – пам‘ятки про здоров‘я.

Саме 28 березня буде перший захід, який стосується підліткового здоров‘я, – каже Марія Бойко. – Він буде стосуватися контрацепції, як зберегти репродуктивне здоров‘я і взагалі – як бути здоровим підлітком. Звісно, це складний вік, тому без психолога тут не обійтися. Інколи з ним дитині буде легше, ніж з батьками».

Читайте: Гроші за дитину. Що не так із новими виплатами від міської ради Івано-Франківська

Крім того, планують провести дводенний фестиваль до Дня захисту дітей та опублікувати історії про успішних франківських молодих матусь в журналах «Like» і «Місто».

Колись у наших предків було в сім‘ї по п‘ять дітей. Тоді звісно була велика смертність, але тепер, завдяки медицині, цього можна уникнути, – каже депутатка Оксана Савчук. – Зараз, на жаль, питання багатодітної сім‘ї завершується на трьох, а то й двох дітях. Ми хочемо розказати дівчатам, що на вагітності життя і кар‘єра не закінчується.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.