Соціум

Більшість українців не вважають себе одним народом з росіянами, – опитування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Згідно з опитуванням соціологічної групи “Рейтинг”, 55% українців не вважають себе одним народом з росіянами

Проте 41%  – з цим згодні, пише Репортер.

“Окрім того, більшість опитаних (55%) не погодилися із нещодавньою заявою Президента Росії Путіна, що «росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору», а 41%  – з цим згодні. На сході країни, а також серед парафіян УПЦ МП з такою думкою погоджуються більше 60%. Серед мешканців Західного регіону, навпаки, більше 70% незгоді з цим. Понад 80% виборців Опозиційної платформи, партій Мураєва і Шарія погоджуються з тезою про “один народ”, – йдеться у результатах опитування.

Окрім того, 75% опитаних вважають Україну спадкоємицею Київської Русі, а Росію –  8%, 9% – не вважають правонаступницею жодну з двох країн.

Для усіх вікових груп та більшості електоратів наступницею Київської Русі є Україна, однак серед мешканців Сходу та виборців Опозиційної платформи, партій Мураєва й Шарія таких менше половини.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 23-25 липня 2021 року

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.