Світ Соціум

Більшість росіян за війну з Україною і хочуть, щоб путін правив довше

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
71% росіян підтримують війну з Україною.

Про це свідчать дані двох опитувань групи незалежних російських соціологів, отримані “Радіо Свобода”, пише УП.

Зазначається, що росіяни, які підтримують війну, відчувають такі емоції, як гордість, радість, повага, довіра та надія.

Росіяни старше 35 років частіше висловлювали почуття гордості, поваги та надії, росіяни віком до 18 років – більш схильні до образ і розчарувань. Також молоді росіяни частіше були занепокоєні війною. Росіяни від 25 до 44 років частіше повідомляли про почуття тривоги та страху.

Водночас загалом лише  двоє з п’яти росіян висловлювали занепокоєння війною. Молоді росіяни у віковій групі від 18 до 24 років частіше висловлювали байдужість до того, що відбувається в Україні.

Більше половини опитаних віком від 55 років підтримують війну з Україною. Три чверті росіян дізнаються новини про війну з телевізора. 64% всіх росіян – із державних телеканалів.

Відповідаючи на запитання про те, як на них впливають дії президента росії володимира путіна, третина респондентів заявила, що твердо вірить, що путін працює в їхніх інтересах. Загалом більшість росіян вважають, що було б краще, якби путін залишався президентом якнайдовше. Ця думка найпоширеніша серед телевізійної аудиторії. Росіяни, які покладаються на особисті зв’язки та цифрові платформи, сприймають президента інакше.

Опитування були проведені з інтервалом у півтора тижня з кінця лютого до середини березня.

Уточнюється, що відмінності між першим і другим опитуваннями показують збільшення кількості людей, що підтримують “військову операцію” та незалежність так званих “днр” та “лнр”. У той самий час зростає песимізм щодо особистого фінансового через  санкції. Зазначається, що результати другого опитування треба інтерпретувати, враховуючи період посилення російського державного контролю за ЗМІ та свободою слова і можливого страху та упередженості.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.