Соціум

Барикада за 76 000 грн. Міська влада Франківська відгородилась від людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У той час як чиновники в Україні останніми роками взяли за тенденцію показувати свою відкритість і символічно знімають усілякі турнікети та шлагбауми в адмінбудівлях, в Івано-Франківську — барикадуються. При чому так поспішають, що передоплата за замовлення шлагбауму здійснили, не дочекавшись відповідного рішення сесії. Загальна ж його вартість становить близько 76 000 грн. Конструкція за такі гроші відгородила близько 20 паркомісць для службового транспорту міської влади.

Парковка на вулиці — хіба на другий поверх
Парковка на вулиці — хіба на другий поверх

«Як вдалось з’ясувати активістам Української Галицької Партії, на складах комунальних підприємств міської ради лежать без діла чотири шлагбауми. Але нова влада купує нові, — дивується волонтер, голова Івано-Франківського осередку УГП Наталія Сербин. — А 76 000 грн — це не малі гроші. Наприклад, 66 підприємців міста мусіли протягом року щомісячно сплачувати єдиний податок для цього. А ще це 151 пачка підгузників для хворих дітей-інвалідів або 9500 буханок хліба. В час бідності та війни так марнотратити якось не годиться».

Дивує й інженерний підхід, кажуть в УГП. Шлагбаум змонтували не впритул до паркінгу, а на прохідній частині. Тут щодня переміщуються тисячі людей. Тепер на оригінальну барикаду, помічену жовтими стрічками, наштовхнеться мало не кожен мешканець міста. Зате шукаючи вузенький прохід, матиме час подумати над пріоритетами у роботі міської влади.

Тихе життя за ланцюгом
Тихе життя за ланцюгом

Адже нові очільники міськради не скупляться на власний комфорт: ремонт кабінета мера, цей недолугий шлагбаум та ще 500 000 грн на ремонт управління культури з бюджету розвитку. Тому не вірте, що немає грошей, є не раціональне їх використання.

А проблему парковок у містах в Європі вирішують іншим чином – забороняють в’їзд у центр міста або роблять його платним. Варто мислити глобальніше, вважають в Українській Галицькій Партії. І замість дій за принципом «моя хата з краю» — тобто ми собі відгородились, а ви паркуйтеся де хочете — проблеми в місті треба вирішувати більш системно.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні