Соціум

Apple визнали, що умисно сповільнюють роботу старих айфонів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Після випуску нових версій айфонів користувачі Apple почали заявляти, що їхні пристрої сповільнилися і почали працювати гірше. А ті користувачі, які замінили старий акумулятор, помітили, що гаджет почав працювати швидше.

Ці факти наштовхнули розробника Geekbench Джона Пула на проведення дослідів з моделями iPhone 6 і 7, які працюють на різних версіях операційної системи iOS, пише Daily Mail. Експерти провели контрольні тести і виявили, що смартфони Apple зі зношеним акумулятором мають нижчий рівень потужності процесорів, ніж мали б.

Фото: Daily Mail

З часом ємність акумулятора дійсно повинна зменшуватися, але це не має відображатися на потужності процесора, вважають фахівці, пише УП. І додають, що погіршення роботи телефонів, скоріш за все, не випадковість. Мовляв, така особливість примушує користувачів купувати нові версії айфонів.

В ході дослідження Пул виявив, що випущене оновлення, яке мало вирішити проблему “спонтанного вимкнення” смартфонів (у частини користувачів iPhone 6 вимикався, коли акумулятор розряджався наполовину) призвело до погіршення роботи самого пристрою.

Схоже, що проблема є досить поширеною. Я вважаю, і не лише я, що Apple представила ці зміни для обмеження продуктивності, коли стан батареї знижується до певної позначки“, – написав Пул.

Фото: Daily Mail

 

Читайте також: Вам телефонує аферист. Як франківців «розводять» на гроші

Якщо падіння продуктивності пов’язане з виправленням “раптового вимкнення”, користувачі бачитимуть зниження продуктивності, але сповіщення про це їм не прийде. А без нього вони думатимуть, що телефон повільно працює і його варто замінити, хоча річ лише у батареї. Щоразу, коли Apple випускає новий телефон, люди “стікаються” в Google, щоб запитати, чому їхній поточний iPhone чи iOS працюють повільно.

Цей тренд експерт помічає щороку, відколи Apple випустила iPhone 3G у 2008.

Що відповіла Apple?

Apple підтвердила, що змінила iOS, аби керувати застарілими літій-іонними батареями на деяких пристроях, оскільки продуктивність батарей із часом падає, пише ВВС.

“Минулого року ми випустили для iPhone 6, 6S і SE функцію, яка згладжує раптові піки продуктивності, коли це необхідно, щоб запобігти самостійному вимкненню апаратів за таких умов, – кажуть представники компанії. – Тепер ми додали цю функцію і в iPhone 7 із iOS 11.2 і продовжуємо додавати її в наступні пристрої. Наша мета – надати нашим клієнтам найкращий досвід”

айфон
 Фото: ifeelstock/Depositphotos
Чи мала Apple попередити покупців?

“Запровадивши це без попередження, компанія виглядає більш нечесною, ніж насправді, – пише розробник і блогер Нік Гір. – Apple раніше дуже добре справлялася з очікуваннями… але тут вони провалилися. Даремно, я вважаю”.

Заміна старої батареї має повернути телефон до його колишньої швидкості. У Британії це коштує 79 фунтів, у США – 79 доларів.

“Вони мають бути прозорішими в цьому питанні, – каже Кріс Грін із компанії технічних консультацій Bright Bee. – Ви зменшуєте продуктивність, за яку хтось заплатив. Якщо ви збираєтесь уповільнити телефон, то маєте пояснити, чому це відбувається, аби люди розуміли, що це, в кінцевому підсумку, – для їхньої користі. Але я розумію їхні наміри. Сповільнення телефону справді допомагає зменшити проблеми старіння акумулятора”.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.