Соціум

Антисанітарія та «благодійні внески». Офіс Омбудсмана знайшов порушення в прикарпатському хоспісі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Недостатнє та неякісне харчування, кілька років без свіжого повітря, «благодійні внески». Такі порушення виявили працівники Офісу Омбудсмана відвідавши паліативно-хоспісне відділення КНП «Яблунівська районна лікарня» на Івано-Франківщині.

У відділенні, розрахованому на 15 місць, перебував 21 пацієнт, з них четверо ВПО. Більшість пацієнтів — ліжкові хворі, які потребують цілодобового догляду.

Під час здійснення перевірки закладу були виявлені такі порушення: відсутність кнопок виклику медичного персоналу; належного меблювання; радіоприймачів та телевізорів для доступу до інформації.

Нагляд за пацієнтами здійснювався також з низкою порушень. Тяжкохворі не були забезпечені в необхідній кількості засобами догляду, особистої гігієни та засобами реабілітації.

Пацієнти скаржилися на наявність болю, придбання ліків за власні кошти, недостатнє й неякісне харчування. Деякі з них у цьому відділенні перебувають кілька років і не пригадують, коли востаннє були на вулиці на свіжому повітрі.

Також пацієнти повідомили, що частину власних коштів віддають у відділення, на що медичний персонал пояснив, що «це благодійні внески, які використовуються на придбання мийних засобів та засобів для прання й прибирання, для збору сміття, придбання лампочок, фіранок на вікна, кранів для умивальників, змішувачів, побутової техніки тощо».

Варто зазначити, що Яблунівська лікарня не включена до спроможної мережі закладів охорони здоров’я відповідного госпітального округу.

Читайте також: Одна людина загинула, ще одна – травмована: у поліції розповіли деталі ДТП у Марківцях

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.