Соціум

Аналітичний огляд: як вимкнення електрики впливають на ринок нерухомості у Франківську

Google+PinterestLinkedInTumblr

Ворог обстрілює українську енергетичну інфраструктуру, щоб залишити людей без світла. Така ситуація вносить зміни у життя кожного, зокрема впливає й на рішення про переїзд та купівлю житла. Про те, як впливають на міський ринок нерухомості енергетичні обмеження, розповіли аналітики провідної будівельно-інвестиційної компанії blago developer.

ринок нерухомості новини Івано-Франківська_1

Чи відсутність світла змінює рішення купувати квартиру

За даними аналітичного центру blago developer, від початку масових відключень світла структура звернень змінилася. Для залучення клієнтів компанія використовує різні рекламні канали, більшість яких діджиталізовані. Коли у людей зникає світло, погіршується якість або взагалі зникає мобільний зв’язок та інтернет, кількість звернень через цифрові засоби зменшується. Але глобальної проблеми для девелопера це не становить. Купівля квартири є важливим і відповідальним рішенням, тому навіть при відсутності світла люди приїжджають безпосередньо в офіси продажу і на місці дізнаються, що їм цікаво.

Продукт девелопера не віртуальний, а реальний. Тому компанія продовжує повноцінно працювати, обслуговуючи клієнтів у відділах продажу. При зверненні в офіс кожен отримує розгорнуту консультацію з можливістю огляду житлових комплексів та подальшим оформленням документів на купівлю квартири, – пояснюють в компанії.

Дещо гірше в період вимкнень консультувати тих, хто фізично перебуває в інших областях. Менеджер може за кілька хвилин підготувати пропозицію з актуальними плануваннями й надіслати онлайн. Але через проблеми зі світлом людина перегляне це не одразу, а за чотири години чи навіть за день-два.

Водночас незмінними є запити від українців, які емігрували за кордон. Багато з них планують повернення в Україну, тож їх теж цікавить ринок нерухомості.

Як пристосовуються забудовники

Як і будь-який інший бізнес в Україні, девелопери шукають способи продовжувати працювати без зупинок. Будівельна сфера є одною з найважливіших. Адже від неї залежить створення нового житлового фонду, забезпечення житлом усіх, хто його потребує, а також відновлення пошкоджених війною будівель. Також забудовники несуть відповідальність перед покупцями, які інвестували в будівництво ще до повномасштабного російського вторгнення. Наразі завершення початих проєктів є одним із пріоритетних напрямів усіх будівельних компаній.

За словами керівництва blago developer, нині вкрай важливо виконувати усі обов’язки та поставлені завдання в обіцяні терміни. Щоб дотримуватися планів, забудовник з перших днів введення енергетичних обмежень закупив потужні генератори для забезпечення безперебійної роботи на будівельних майданчиках. На момент цієї публікації це 14 житлових комплексів у різних локаціях Івано-Франківська. Таким чином, незважаючи на вимкнення, будівництво усіх ЖК триває, а енергетична інфраструктура міста не перевантажується.

Також компанія вже другий місяць працює без вихідних, щоб розширити часовий діапазон для консультування. Таке рішення допомагає менеджерам обслуговувати усі звернення ще якісніше, швидше та зручніше для клієнтів.

Чи зменшилася кількість угод

Найбільший портал новобудов ЛУН оприлюднив дані щодо динаміки, переглядів та звернень покупців первинної нерухомості Івано-Франківської області. Згідно з ними, зацікавленість аудиторії за першу половину грудня 2022 зросла на 38% у порівнянні з кінцем листопада. А на кінець року кількість звернень від покупців, що цікавилася новобудовами на Прикарпатті, зросла ще на 6,32%. Тобто, попри нестабільну енергетичну ситуацію, активність покупців первинної нерухомості з кожним тижнем лише зростала. Фахівці аналітичного центру blago developer розповідають, що у зв’язку з обстрілами в жовтні невелика кількість людей перенесли купівлю на листопад-грудень.

Чим це зумовлено? Перші дні вимкнень електроенергії викликали неабияку тривогу в усій країні. Люди сконцентрувалися на розв’язанні поточних побутових проблем, а такі питання, як купівля квартири тощо дещо відклали. З невеликим проміжком потенційні покупці почали звикати до ситуації та шукати можливості адаптовуватися до нових умов. Тож хто раніше планував купівлю квартири, знову повернувся до цього питання.

Вже за період 1-10 січня загальний трафік по усій Україні виріс на 59% у порівнянні з трафіком за період 1-10 грудня (дані ЛУН). Кількість записів на візит зросла на 60%. Такий ріст попиту на початку січня пояснюється факторами стабільного електропостачання і відсутності обстрілів.

Чого слід очікувати вже у ближчому майбутньому

Великі будівельні компанії працюють системно, тож будуть і надалі реалізовувати свої проєкти, навіть якщо вимкнення триватимуть ще не один місяць. Як інструменти для досягнення цілей служитимуть потужні будівельні генератори, техніка на акумуляторах, перепланування робіт самих будівельних бригад та нарощення темпів будівництва. Звісно, кожне таке рішення несе за собою економічні розрахунки. Щоб зафіксувати ціну квадратних метрів і захистити себе від їх подальшого здорожчання, аналітики blago developer рекомендують купувати квартиру ще на етапі будівництва.

І наводять переконливі дані:

ринок нерухомості новини Івано-Франківська_2

З графіка видно, що усього за 6 місяців вартість квартир в середньому виросла на 40,8%.

Якщо подібна динаміка збережеться й надалі, то вартість 1 кв. м в новобудові через 6 місяців орієнтовно складатиме 33 000 грн. При розрахунку на площу 60 кв. м – це подорожчання на 953 000 грн.

Тому тим хто планує купівлю квартири, фахівці радять не відкладати це рішення, а обрати омріяне планування вже зараз.

Дізнатися про усі ЖК та ціни можна на сайті blago developer: https://blagodeveloper.com

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.