Соціум

Жінки із жезлом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У відділі ДАІ Івано-Франківська їх лише двоє. Людмила Колісник та Наталя Пливун – єдині жінки у чоловічому колективі автоінспекторів.

Старшина міліції Наталя Пливун працює в міському відділі ДАІ з травня цього року. До цього навчалась у Прикарпатському юридичному інституті на курсах дільничних інспекторів. «Я – автолюбитель, і непогано воджу машини, – каже Наталя. – Вирішила поєднати свою роботу з Державтоінспекцією, бо завжди цікавилася автомобілями».

Старший лейтенант міліції Людмила Колісник каже, що жодних поблажок слабкій статі тут немає. Вони виконують усі завдання нарівні з чоловіками. Бувають різні випадки, потрібно страхувати один одного, тому здебільшого вони виїжджають на дорогу зі старшими офіцерами. Днями старшина Пливун зупинила автомобіль депутата Верховної Ради – пасажири не користувалися ременями безпеки. Народний обранець одразу показав посвідчення та запитав, по якому праву його зупинили. Натомість, його водій спокійно показав усі необхідні документи. Депутат потім навіть подякував. Виявилось, що його вперше зупинила на дорозі жінка.

Зазвичай водії не приховують здивування. Більшість намагаються бути ввічливими, часто просять додатково роз’яснити тонкощі процедури зі штрафами та адмінвідповідальністю. «Із введенням нових поправок до законодавства, додалося багато роз’яснювальної роботи, – розповідає Людмила Колісник, яка працює в міському відділі ДАІ вже три роки. – Надходить багато скарг, ми обробляємо документацію з порушеннями, які зафіксовані з допомогою камер. З іншого боку, на дорогах зменшилась аварійність, люди відповідальніше ставляться до керування машиною».

Родичі Наталії та Людмили спершу ставилися до їхнього вибору з пересторогою. Сумнівались, чи витримають жінки у чоловічому колективі. Згодом це пройшло. Наталя каже, що колектив у міському ДАІ дуже дружний, працювати – затишно.

На дорогах міста ці жінки зараз задіяні у другу зміну – з 16:00 до 23:00. Втім наступного дня о 9:00 вони знову на службі, бо зранку вже чекають відвідувачі із запитаннями, заявами, скаргами. Паперової роботи стало значно більше, тому що небагато людей беззаперечно погоджуються платити великі штрафи.

…«Репортер» виїхав разом з інспекторами на дорогу. На вулиці майже повністю стемніло. Починається чергова зміна. «Поки що під час чергувань ми не мали справи з аваріями на наших ділянках», – кажуть жінки. Вони несвідомо змушують водіїв бути ввічливими. «Вперше бачу жінку-інспектора. Але все в порядку. Мені навіть приємно», – каже водій Володимир, котрого зупинила Наталя. Інший, Віктор, з яким працювала Людмила, говорить, що йому байдуже. «Яка різниця, чоловік чи жінка вас зупиняє? Головне, що вона виконує свою роботу, – каже він. – Я задоволений, як працюють останнім часом інспектори ДПС. На дорогах стало більше порядку».