Соціум

Захисти свій затишок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Англії кажуть: «Мій дім – моя фортеця». І для того, аби та фортеця дійсно стала зручним і безпечним місцем, варто попрацювати. Тож як можна захистити свій дім і зробити життя у ньому комфортним.

Підступна волога

Коли зводите будинок чи облаштовуєте новеньку квартиру, за турботами про внутрішні зручності не треба забувати і про зовнішній захист вашої оселі. За словами Миколи Когута, керівника ПП «Профі-Арт», захист від вологи необхідний – особливо в умовах нашого прикарпатського клімату. Це підприємство виконує покрівельні роботи, обробку фасадів, гідроізоляцію приміщень як всередині, так і ззовні, а ще розрахункові та проектні роботи.

«Якщо ви плануєте використовувати підвали у якості житлових чи господарських приміщень, гідроізоляція конче необхідна, – каже Когут. – Інакше там буде накопичуватися волога, пліснява, і всі зроблені ремонти виявляться марною справою». Спеціалісти застосовують наплавляючу або обмазувальну технології. Першу використовують при ізоляції покрівель, другу – у роботі з фундаментами.

Нині гідроізоляційні роботи часто виконують неякісно і нашвидкуруч. Переважно все обмежується розплавленим бітумом, яким обмащують необхідні поверхні і заспокоюють себе, що будинок захищений. Але, як переконують фахівці, такий підхід себе не виправдовує. Ця ізоляція не є якісною і довговічною. Так, у «Профі-Арті» використовують сучасний італійський матеріал «Copernit», який має 10 років гарантії.

Асортимент покрівельних матеріалів сьогодні є доволі широким. У скатних покрівлях використовують металочерепицю, металопрофіль, натуральну та керамічну черепицю. Кожен із цих матеріалів має свої переваги. На дешевшу металочерепицю дають відносно невелику гаран-тію – 25-30 років. Натомість, гарантійний термін дорожчої керамічної черепиці – близько 100 років, до того ж вона має звукоізоляційні та теплоізоляційні властивості.

Метал завжди в ціні

У приватних садибах Прикарпаття традиційно використовують вироби з металу. Металевими можуть бути огорожі, дашки, перила. З металу нині роблять вироби і для інтер’єру – різноманітні люстри та крісла дуже гарно доповнюють внутрішню атмосферу оселі. До того ж, метал довговічніший матеріал, ніж дерево. За словами приватного підприємця Василя Івахіва, найпопулярніший матеріал для металевих виробів – нержавіюча сталь (або просто нержавійка) та чорний метал.

Вироби з нержавійки є дорожчими, але й довговічними. До того ж, вони потребують менше догляду. Зазвичай нержавійку використовують в екстер’єрах стилю хай-тек.

Дешевший чорний метал потребує догляду. Час від часу у хорошу сонячну погоду його потрібно мити або протирати. Ковалі радять особливу увагу звертати на місця, де накопичується пил, бо він намокає і тоді метал іржавіє швидше. Пилюку треба вимивати, а іржу підтерти наждаком.

«На металі не варто економити, – каже Василь Івахів. – До прикладу, огорожа, яка пройшла оцинковку, має гарантію 7-8 років, а поґрунтована – 2-3 роки. Зазвичай, якщо дешевше – значить десь неякісно зачищено чи поґрунтовано. Тому варто надати перевагу кращому захисту металу, до того ж, нині він дещо гіршої якості, ніж колись».

Ворота і ролети

Ролети на вікна і двері нині ставлять не тільки в магазинах чи в офісах підприємств. Вони вже давно перестали бути екзотикою чи розкішшю. Це – один з найсучасніших методів захисту від сторонніх цікавих поглядів, вторгнення, а також втрат тепла.

Ролетні системи (ролставні) зовні виглядають дуже естетично. Тому їх встановлюють у заміських будинках, на вікнах квартир. Вони зручні в експлуатації, оскільки вмонтовуються в будь-який дверний або віконний отвір, а для управління ними використовують механічний або електричний привід.

На івано-франківському підприємстві «Гефест Автоматик» «Репортеру» розповіли, що основним матеріалом, з якого виготовляють ролетні системи, є алюміній. Його переваги – екологічна чистота, стійкість до корозії, ультрафіолетових променів та атмосферних впливів. Характеристики алюмінієвих сплавів прекрасно зберігаються і при низьких температурах. Навіть після багатьох років експлуатації ролети виглядають як нові завдяки надійному полімерному покриттю.

Зробити своє життя ще зручнішим і безпечнішим нині можна, встановивши на своїй садибі автоматичні ворота. Завдяки їм не треба виходити з машини, щоби спершу відкрити, а потім закрити проїзд.

«У негоду або в темряві цю перевагу оцінить будь-хто, – каже Станіслав Зарицький, директор «Гефест Автоматик». – Просто натискаєте кнопку дистанційного управління, в’їжджаєте в освітлений двір, а ворота зачиняються і надійно замикаються за вами при повторному натисканні кнопки. Можна вибрати режим автоматичного закриття воріт через зручний для вас період часу. Якщо підходите, а не під’їжджаєте, до будинку, то можна відкривати ворота не повністю, а на розмір хвіртки».

Є ще одна причина, аби надати перевагу автоматичним воротам, – високий рівень захисту від злому. За словами спеціалістів, привід воріт – найнадійніший захист від непроханих гостей.


Найкомфортніші міста світу

Найбільш пристосовані для життя, безпечні та екологічні міста світу — Ванкувер, Відень і Мельбурн.

Канадський Ванкувер знову визнаний найкомфортнішим для життя містом планети. Такими є результати минулорічного дослідження підрозділу впливового англійського журналу The Economist.

Economist оцінює міста за такими параметрами, як рівень життя населення, соціальна стабільність, безпека, кліматич-ні умови, стан навколишнього середовища, розвиток інфраструктури, охорона здоров’я і культури, а також доступність товарів і послуг.

Містам ставлять оцінки за 100-бальною шкалою, де 100 — найкращий результат. Ванкувер, який очолив рейтинг, отримав у сумі 98 балів.

Друге місце посіла столиця Австрії — Відень (97,9 бала), а замикає трійку лідерів авст-ралійський Мельбурн (97,5 бала).

До десятки найкомфортніших міст також увійшли: Торонто (Канада), Перт (Австралія), Калгарі (Канада), Хельсінкі (Фінляндія), Женева (Швейцарія). Дев’яте місце розділили між собою швейцарський Цюріх та австралійський Сідней.

Найкомфортнішими містами у країнах Азії укладачі рейтингу визнали японські Осаку і Токіо, які зайняли відповідно 13 та 19 місця. Гонконг розділив 39 місце з Мадридом, Сінгапур став 54-м, Пекін розмістився на 76 місці, а замкнув сотню Бангкок.

Найвищу оцінку серед міст США отримав Пітсбург, який посів 29 місце. Вашингтон став 35-м, а Лос-Анджелес — 58-м.

Серед міст Західної Європи найгірший результат у Афін (трохи більше за 80 балів, 63 місце). Москва — на 69 місці рейтингу.

Найменш пристосованими для життя експерти назвали Алжир — столицю однойменної держави, Дакку — столицю Бангладеш і Хараре — столицю Зімбабве, яка набрала лише 37,5 бали зі 100 можливих.

Українські міста до цього рейтингу не потрапили.

Найбезпечніші країни для купівлі житлової нерухомості

Міжнародна компанія Evans оприлюднила дослідження європейських країн, найбільш безпечних для інвестицій у нерухомість. Перше місце в рейтингу займає Швейцарія. Її економіка характеризується стійкістю і відсутністю різких цінових змін.

Влада країни законодавчо обмежуює кількість іноземців, які можуть придбати нерухомість, а також можливості з перепродажу житла. За даними аналітиків, ціни на нерухомість тут стабільно зростають у середньому на 1-3 % на рік, зростання спостерігалося навіть у кризу.

Другою у списку стала Велика Британія. Цьому сприяють податкові пільги для нерезидентів, просте імміграційне законодавство, стабільний розвиток економіки, а також можливість отримання недорогого фінансування – сьогодні іпотечний кредит там можна отримати під 2-4 % річних.

Франція займає третю позицію. Вартість квадратного метра в Парижі за останні п’ять років зросла на 35-40 % (до 5 тис. євро за кв. м). Прибуток від здачі квартири тут становить 4,5-5 % на рік, він може покрити щомісячні виплати по кредиту. Крім того, у Франції широко розвинений зворотний викуп нерухомості, який приносить гарантований дохід. Угоди зі зворотного викупу контролює держава.

У п’ятірку безпечних для інвестицій країн також увійшли Італія та Австрія. В Італії влас-ники, які мають квартири і будинки більше п’яти років, звільняються від податків на дохід від їх продажу.

В Австрії суворо дотримуються закону про банківську таємницю. До того ж, тамтешній рівень цін на нерухомість регулює законодавство, житло дорожчає на 5-10 % на рік.

Перелік найбільш привабливих міст Європи для інвес-тицій у нерухомість очолив Лондон.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.