Соціум

Як живуть на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На сьогодні якість життя суттєво залежить від житлових умов. За даними опитування, проведеного фахівцями Головного управління статистики в Івано-Франківській області, більшість домогосподарств Прикарпаття (94 %) мають окреме житло (квартиру чи будинок), у частині індивідуального будинку та в гуртожитках мешкають по 3 %.

У більшості випадків (98 %) сім’ї прикарпатців проживають у власному (приватизованому, купленому чи кооперативному) житлі. Винаймають житло у фізичних осіб 1,3 % домогосподарств, відомчим і державним житлом забезпечені 0,3 % та 0,2 % сімей відповідно.

Значна частина домогосподарств (41 %) має житло із двох кімнат, майже кожне третє – із трьох. Кожна сьома сім’я проживає в однокімнатній оселі або у чотирьох і більше кімнатах.

Більше ніж у половини домогосподарств (56 %), житлова площа перевищує санітарну норму (13,65 м2 на одну особу), а майже у кожного четвертого домогосподарства вона становить від 9,1 м2 до 13,65 м2, у 18 % – до 9 м2 на особу.

Більш ніж у чверті домогосподарств житло було збудовано до 1960 року, у 63 % – у 1960‑80 рр. У відносно новому житлі (збудованому після 1991 року) мешкає кожна десята сім’я.

За підсумками опитування, кожне друге домогосподарство задоволено або дуже задоволено своїми житловими умовами, не дуже задоволені своїм житлом – більше третини, незадоволене або дуже незадоволене – майже кожне сьоме домогосподарство області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.