Соціум

Усе своє завжди з собою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нині часто можна бачити, як у магазинах чи кафе люди замість купи паперових грошей розраховуються з допомогою пластикових карток. Електронні гроші стають все популярнішими. Цей ринок настільки динамічно розвивається, що кожен банк сьогодні пропонує клієнтам свій оригінальний продукт. «Репортер» поцікавився у банкірів про новинки у цій галузі.

Приватні, пенсійні, студентські…

Електронні картки – це майбутнє, переконані банкіри. Черговим підтвердженням цьому стало запровадження НБУ національної системи масових електронних платежів (НСМЕП). У цій системі вже є 56 банків.

Для початку зупинимося на тому, якими ж бувають платіжні картки. Є кілька видів: приватні, зарплатні, пенсійні, студентські. Такі картки ви знайдете у кожному банку.

Приватну картку може мати будь-хто. Головне – рахунок у банку. Користуватися нею можна в будь-якому місті України і за кордоном. Водночас, вони є двох видів – дебетні та кредитні.

Дебетна – це звична для більшості людей картка, коли на рахунку є певна сума і більше за неї зняти не можна. Картка кредитного класу дає можливість позичити гроші – взяти більше, ніж є на рахунку. Однак варто знати, що деякі банки беруть комісійні за користування кредитними коштами.

Значного поширення нині набули пенсійні картки. Їх виготовляють не лише для отримання пенсій, але й для всіх видів соціальних допомог.

Деякі банки відразу видають платіжні картки, щойно людина відкриває рахунок. Інші – лише за бажанням клієнта. Будьте уважні, пост-термінали у магазинах приймають пенсійні картки не всіх банків. Для цього потрібно відкрити поточний рахунок та отримати приватну картку. Також варто поцікавитися, чи сприйматиме вашу пенсійну картку банкомат іншого банку.

Студентську пластикову карт-ку видають на рік або більше і лише за пред’явленням студквитка. Якщо берете гроші з іншого банкомату, то зі студентської картки знімають піввідсотка комісійних.

Банки задовольняють капризи

Попри звичні види карток, банки нині пропонують масу додаткових можливостей і продуктів. Це і миттєве відкриття рахун-ку, і контроль за ним в режимі on-line, і навіть дизайн картки за вашим смаком.

Якщо терміново треба відкрити картковий рахунок, то можна скористатися продуктом від Українського Професійного Банку – карткою «Миттєва». «На відміну від звичайних іменних карток, які банки оформляють близько тижня, тут зручність у тому, що «Миттєву» ви отримаєте буквально за п’ять хвилин, – каже начальник Івано-Франківського відділення УПБ Василь Лясковський. – Тим паче вона коштує лише 10 гривень».

Банк «Золоті Ворота» нещодавно запропонував своїм клієнтам новинку – депозит на картці «Актив Плюс». «Людина може користуватися цими грошима у будь-який час, – каже Віталій Бондар, заступник директора філії АКБ «Золоті Ворота» в Івано-Франківську. – А крім того, отримує відсотки за зберігання цих коштів».

Популярна та зруч-на оплата комунальних послуг з допомогою карткового рахунку. У «Райффайзен Банку Аваль» кажуть: аби скористатися цією послугою, потрібно лише раз відвідати відділення банку. Тут нададуть необхідну консультацію, ознайомлять із переліком компаній, рахунки яких можна сплачувати автоматично (на сьогодні їх близько 70 по всій Україні).

З банком треба укласти відповідну угоду, а далі кошти щомісяця будуть списувати у визначений клієнтом день із його карткового рахунку на користь обраних компаній. Контролювати процес можна через інформаційний центр банку, на його сайті чи отримувати повідомлення та квитанцію про оплату на електронну пошту.

«Актив Банк» пропонує карт-ку системи «Visa» з оригіна-льною задумкою – Free-design («вільний дизайн»), картку Visa Virtuon («віртуальна картка») та корпоративну картку класу Visa Business. «Ви можете замовити собі платіжну картку та нанести на неї свій малюнок. – розповідає Сергій Ожгевич, керуючий відділенням № 16 ВАТ «КБ «Актив Банк». – Це може бути хорошим подарунком близькій людині. На зовнішньому боці картки класу Visa Electron можна розмістити довільне зображення (фото клієнта, фото улюбленої тварини, репродук-цію картини тощо)».

Картку Visa Virtuon використовують виключно для розрахунків через мережу Інтернет.

Власникам карток банки пропонують зручні системи контролю за своїми рахунками. Так, «Кредобанк» запровадив послугу «Mobinform» – інформування клієнта про операції на його карт-ковому рахунку за допомогою SMS-повідомлень на мобільний телефон. Найбільша вигода – ви оперативно отримуєте інформацію про зарахування, видачу та залишок коштів на своєму карт-рахунку, час і місце здійсненої операції. А в разі втрати картки можна швидко на це відреагувати, заблокувавши її.

Багато банків просувають корпоративні картки, тобто випущені для однієї організації. Такі картки призначені для здійснення виплат на відрядження та представницьких витрат працівникам компаній. Отримати готівку чи сплатити за послуги значно легше.

За кордоном

Зручність банківських карт – в універсальності використання. Власник картки може носити з собою доволі великі суми. Особливо це стає у пригоді при виїздах за кордон. Законодавство багатьох країн обмежує або прискіпливо контролює грошові суми на ввіз у державу чи вивіз із неї. А банківські карти митному обліку не підлягають, відповідно, з їх допомогою можна провозити достатні суми. Однак, отримуючи картку в банку, поцікавтеся, в яких країнах нею можна скористатись, бо не всі картки приймаються в торговельних мережах інших держав.

За межами України платіжними картками можна користуватися лише в тій валюті, яка є в обігу цієї країни. Конвертація з валюти операції (валюти країни) в валюту розрахунків (валюту платіжної системи) проводиться за курсом МПС (міжнародної платіжної системи) і не залежить від курсу банку.

Також є декілька обмежень задля безпеки ваших заощад-жень. Наприклад, за кордоном на один день можна зняти до тисячі доларів. Якщо хочете більше, то можете написати заяву з проханням зняти обмеження на певний період. Потім воно автоматично відновиться. До слова, така процедура діє і в Україні. Зарплатними та пенсійними картками більшості банків за кордоном можна користуватися на таких самих умовах.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.