Соціум

Продавець обманок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня на Прикарпатті затримали вигадливого шахрая. Він продавав на інтернет-аукціоні товар, якого не мав. Пан Михайло з Калуша, назвемо його так, розповідає, що послугами інтернет-аукціонів користувався вже не раз. Але таке з ним сталося вперше. Чоловік вирішив придбати дружині мобільний телефон. Ціна, за якою його продавав один з користувачів інтернет-аукціону «Аукро Україна», пану Михайлу сподобалася, була меншою, ніж у магазинах. Тож взявся робити замовлення.

«Наступного дня до мене подзвонив чоловік, представився, сказав, що гроші треба перевести на ім’я однієї із жительок Галича, – розповідає пан Михайло. – Говорив впевнено, серйозно, викликав довіру. Коли я запитав, чи можна, щоби гроші переслала дружина від свого імені, відповів відмовою. Мовляв, все має бути за правилами аукціону. Сказав, що телефон буде десь через 20 днів».

Калушанин перевів гроші і став чекати на свою покупку. Не занепокоїло його навіть те, що наступного дня служба безпеки аукціону заблокувала того продавця. Врешті, коли прийшов обіцяний день, а ніякого телефону він не отримав, зателефонував до тієї жінки у Галич. «І вона мені повідомила, що вже зв’язалася з міліцією, бо той чоловік зник разом із грошима», – каже він.

Пан Михайло дотепер дивується, наскільки легко виявилося організувати такий обман. Бо ж, здавалося, підстрахувався. «Я перевірив, що маю справу з реальною людиною, яка живе у Галичі, – розказує він. – Ще й рейтинг на аукціоні той продавець мав непоганий. Потім виявилося, що він продавав дешеві телефони по 50-100 грн., люди дякували, так він той рейтинг і заробив. А от з дорогими речами обманював». Та все ж у міліцію чоловік не звернувся. Мовляв, не така вже й серйозна сума була.

І ось минулого тижня міліція затримала того горе-продавця. Причому на гарячому, коли він знімав гроші, заплачені за не-існуючий товар. Ним виявився 24-річний молодик з Горлівки Донецької області, на рахунку якого далеко не один обманутий покупець. Як розповідає начальник управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС області Сергій Бобик, молодик постійно їздив Україною. Його сліди знайшли і у Черкасах, і в Чернівцях, а затримати вдалося тут, на Прикарпатті.

«Він заходив на сайт «Аукро Україна», виставляв там свої предмети – мобільні телефони, фотокамери, флеш-карти – для реалізації, але насправді він їх не мав, – розповідає Бобик. – Люди клікали на картинку та фактично за це платили гроші. А отримував він їх або ж на безіменні банківські карточки, або ж через Укрпошту».

У кожному регіоні шахрай виступав під різними логінами. Так у Черкаській та Чернівецькій областях він був «Гакайло» та «Пономаренко». А затримати його вдалося, як кажуть у міліції, завдяки оперативно-пошуковим заходам.

Найдивніше те, що ніхто з обманутих покупців не звертався у міліцію. «Зараз ми почали розшукувати потерпілих, – каже Бобик. – Вже виявили по Черкаській області 30 людей, в Івано-Франківській – 26, на Буковині – близько 30. Загальна сума, яку він отримав від ошуканих людей, сягає кількох десятків тисяч гривень».

Проти молодика порушена кримінальна справа за шахрайство, йому загрожує до 10 років позбавлення волі. При затриманні він повністю визнав свою вину.

Виявилося, що шахрай скрупульозно вів записи про всі свої угоди у нотатнику, який право-охоронцям вдалося вилучити. Тож пошук обманутих триває.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.