Соціум

Не слід надувати щоки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня Івано-Франківський виконком розглядав програму «оптимізації процесів оподаткування та збільшення надходжень до місцевого бюджету на 2010 рік». Її мета – підвищення ефективності адміністрування податків та платежів, створення умов для забезпечення мешканців повною та достовірною інформацією. Програма передбачає використання сучасних інформаційних технологій, створення банку даних, роз’яснення податкового законодавства – випуск буклетів, брошур, пам’яток тощо.

Втім, за словами міського голови Віктора Анушкевичуса, приймаючи будь-яку програму, слід подумати, чи буде можливість її профінансувати? Тим більше, що сума передбачається – 700 тис. грн. «Треба розуміти, чи ми зможемо реально профінансувати, – пояснив мер свою позицію. – Якщо не зможемо, то для чого, вибачте на слові, щоки надувати?».

Як каже мер, нині в місті є десятки програм, які прий­няті сесією, але фінансового ресурсу на їх реалізацію немає. Відтак вони не виконуються. «У нас сьогодні дуже креативна команда, – наголосив Анушкевичус, – яка напрацювала багато програм щодо розвитку міста по всіх галузях та напрямках: це інфраструктура, освіта, медицина і т.д. Проте, аби їх втілити в життя, треба 3,5 млрд. грн.».

Начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Богдан Білик сказав, що програма таки потрібна. Адже, якби місту хотілося профінансувати бодай щось на 7 тис. грн., то без відповідної програми це буде неможливо.

Втім, члени виконкому програму приймати не поспішали. Адже закон, який говорить про потребу її створення, – це добре. Втім, затвердивши таку програму, слід очікувати, що прокуратура може спитати: приймали програму, то чому ж тоді не профінансували?

Перший заступник мера Зіновій Фітель, мав питання, які стосувалися саме цієї програми. Наприклад, попри те, що він дуже любить і поважає податкову, він зовсім не впевнений, що цю програму треба фінансувати аж на 700 тис. грн.

Секретар міськради Василь Бойчук вніс пропозицію: провести інвентаризацію програм, можливо якісь із них закрити, визначивши пріоритети. Втім, і це неможливо, адже й згор­тання програм є складним процесом, тому що вони прийняті сесією.

Врешті-решт питання цієї програми вирішили перенести на грудневий виконком. А до того часу Богдану Білику дали завдання – доопрацювати програму та задля цілісної картини провести тую інвентаризацію.