Соціум

Місту не дали фан-зону

Google+PinterestLinkedInTumblr

Кілька місяців в Івано-Франківську говорили, що місто матиме власну фан-зону на п’ять тисяч глядачів, де цілий місяць транслюватимуться усі матчі Євро-2012. Та днями виявилося, що нічого подібного в обласному центрі не буде.

Ще в березні «Репортер» писав про майбутню окрему зону для прихильників великого футболу. Цей об’єкт для іванофранківців мала спорудити донецька фірма «EmotionLab», котра єдина мала міністерську ліцензію на встановлення фан-зон у 12 містах, що не прийматимуть матчі євромундіалю. В Україні навіть започаткували цілий проект «Фан трибуна «Давай разом!». Міська влада визначила місце для майданчику — площу перед стадіоном «Рух» — і навіть підписала з тою фірмою угоду про наміри. Та минулого тижня міський голова Віктор Анушкевичус заявив, що донеччани відмовилися ставити фан-зону в Івано-Франківську. З незрозумілих нашому мерові причин.

Виявилося, що ще 27 березня «EmotionLab» відправив листа Анушкевичусу, в якому повідом­ляв, що фан-зони не буде. «Відповідно до спонсорської політики УЄФА, партнерами проекту «Фан трибуна «Давай разом!» можуть виступати тільки офіційні спонсори Євро 2012, — пише в листі Євгенія Левчицька, керівник компанії «EmotionLab». — Після численних переговорів ми вимушені констатувати, що у зв’язку з економічною ситуацією офіційні спонсори чемпіонату не зможуть підтримати проект, ініційований компанією «EmotionLab». Вимушені повідомити, що проект «Фан трибуна «Давай разом!» не буде реалізовано через відсутність спонсорської підтримки».

«Все вже було погоджено, — розповідає начальник міськспорткомітету Віталій Матешко. — Ми вже готували проект, місто мало забезпечувати вдень спортивно-розважальні заходи для мешканців, а ввечері мали бути власне трансляції матчів. Та в останній момент отримали відмову».

Як каже Матешко, він звернувся з ініціативою облаштування альтернативної фан-зони до міського голови, який нині також є головою обласної федерації футболу. Мер доручив це своєму заступнику по федерації Тарасу Климу. Наразі, за словами Матешка, ініціатива не рухається.

Тарас Клим розповів «Репортеру», що фан-зони в Івано-Франківську, скоріш за все, таки не буде. «Не знаю, чи ми встигнемо, — каже Клим. — Це треба погоджувати з Києвом, з оргкомітетом Євро 2012. Звісно, таку фан-зону може й треба було в місті, але для цього потрібен екран, огорожа, волонтери тощо. Потрібно також прорахувати рентабельність цієї затії. Навряд чи знайдеться ентузіаст, який візьме це на себе».

Навіть, якби зараз у Франківську знайшовся той «ентузіаст», фан-зони місто все одно вже не отримає. Справа в тому, що термін прийняття заявок на організацію комерційних переглядів матчів Євро 2012 завершився 18 травня. Між тим, міський голова заявив, що дав доручення транслювати матчі на великих моніторах в центрі міста. Про те, що на це потрібно було заздалегідь отримати ліцензію, мер, очевидно, не знає.

До теми

Не всі українські міста, яким донецька фірма обіцяла фан-зони, після відмови опустили руки. Так, у Черкасах планують встановити альтернативний майданчик для вболівальників. Місцевий підприємець подав заявку на отримання ліцензії для фан-зони на території одного з черкаських торгово-розважальних центрів. Вона вміщуватиме 200 глядачів і матиме екран площею 24 м2.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.