Соціум

Китай суворіше контролюватиме Інтернет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голова китайської поліції закликав до зміцнення інтернет-безпеки країни за рахунок більш суворого нагляду за діяльністю користувачів.

 

«Інтернет розвивається швидко, і стабільність суспільства в небезпеці, — заявив міністр суспільної безпеки Мен Цзяньчжу в момент рідкісної появи на публіці. — Необхідно створити систему всестороннього контролю суспільної безпеки, яка б охопила Інтернет і реальний світ».

Це правда, Інтернет крокує Китаєм величезними кроками. Кількість веб-користувачів перевищило 338 мільйонів — їх більше, ніж все населення США.

Намагаючись зберегти контроль над підданими, комуністична влада регуляр-но піддає цензурі марежеві матеріали, які критикують уряд. Ця система, шо блокує також все, що пов’язано с «порнографією та насиллям», отримала назву Великого китайського фаєрвола (Great Firewall of China).

Втім, багато користувачів обходять фільтри з допомогою проксі‑серверів і виплескують своє невдоволення несправедливостями в Інтернеті. Іноді акції масового веб-протесту впливають на реальний світ. Наприклад, завдяки інтернет-резонансу в червні з 21‑річної офіціантки було знято обвинувачення у вбивстві провінційного чиновника, який намагався її згвалтувати. Інакше дівчину могли засудити до довічного ув’язнення чи смертної кари.

Аналогічно мережа вплинула на виступ уйгурських сепаратистів, яке сталося п’ятого липня в Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі (за офиційними даними, загинули 197 людей). Донині, чотири місяці потому, доступ до Інтернета і телефонного зв’язку в цьому регіоні обмежений, щоб уйгури не могли домовитися про нове повстання.