Соціум

Громадськість сказала «ґвалт»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мешканцям вул. Стуса в Івано-Франківську майже два місяці заважав жити пересув­ний звіринець. Люди телефонували в усі можливі інстанції та скаржилися на те, що звірі там знаходилися в жахливих умовах, відтак вили та кричали, а в результаті не давали спокою місцевим мешканцям ані вдень, ані вночі.

Як дізнався «Репортер», управління культури ОДА 22 червня видало Волинському зоопарку сертифікат на проведення гастрольної діяльності. А після цього свої погодження надали всі потрібні інстанції, разом – дев’ять штук. Як каже заступник головного архітектора міста Світлана Лосюк, для проведення виставки тварин звіринець мав отримати дозволи від: управління культури, МВС, МНС, ДПІ, санстанції, центральної міської клінічної лікарні, управління земельних відносин, ЖКГ, архітектури. За словами керуючого справами МВК Андрія Лиса, усі вони дали відповідні дозволи і звіринець мав працювати на вул. Стуса протягом двох місяців: з 23 червня по 23 серпня. Але з’їхав на початку цього тижня.

«Згідно з погодженою схемою розташування, – каже Світлана Лосюк, – звіринець був розташований на відстані 30 м від жилого будинку». За її словами, такі звіринці завжди знаходилися на цьому місці, проте жодного разу не було безсовісних власників, які б мучили тварин.

За цей час пересувний зоопарк зазнав купу різних перевірок. Так, керівник інспекції з благоустрою Степан Кукула каже, що, перевіряючи цей заклад, вони склали адмінпротокол про несвоєчасний вивіз твердих побутових і тваринних відходів. І вже через годину сміття вивезли…

Натомість, сам власник звіринця, приватний підприємець Худобян, стверджує, що згідно з перевірками санстанції та ветеринарної служби, жодних претензій до нього не було.

«Люди скаржилися на те, що леви кричать, вовки виють. А я хіба винен, що вони кричать і виють? Вовки усе життя виють, – каже Худобян. – Ми нормально утримуємо тварин: кого треба годуємо раз на день, а кого треба, то і три рази. Це в залежності від тварини. Я працюю в зоопарку 25 років, з них 17 років я є його керівником і знаю, як і чим годувати тварин».

Проте звіринець таки потішив іванофранківців і з’їхав швидше. «Роботи немає, – стверджує Худобян. – Спекотно, люди відпочивають. Тому ми поїхали на Закарпаття, в бік Рахова. Там і будемо зимувати».

До речі, у вівторок на оперативній нараді про звіринець згадав і міський голова Віктор Анушкевичус. «Поки громадськість не починає кричати «ґвалт», то ніхто нікуди не з’їжджає», – сказав мер. Він доручив начальникам ЖЕО ретельніше ґаздувати на своїх територіях і, проходячи повз такі звіринці, інформувати про це начальника УЖКГ, заступника мера, а якщо немає відповідної реакції, то напряму звертатися до міського голови. Цікаво, що би зробив мер, якщо звіринець мав усі дозволи?

P. S. На щастя, сталося так, що проблему вирішили самі іванофранківці. Не було попиту, от звіринець і поїхав. А то хтозна, чи з ним би хтось впорався.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.