Соціум

Франківськ здивує кулінарією

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цього року святкування Дня міста в Івано-Франківську відбудеться 11 травня. Про це на виконкомі повідомив міський голова Віктор Анушкевичус.

«На нарадах ми обговорювали питання, коли проводити День міста, — сказав мер. — Перша субота — 4 травня, піст, то яке може бути святкування під час посту? Тому обговорювалося 7 травня, коли Станиславів отримав Магдебурзьке право, але спинилися ми на тому, щоб святкувати у суботу, 11-го».

Як сказав начальник відділу туризму управління економічного та інтеграційного розвитку Володимир Устинський, цьогоріч Івано-Франківськ матиме ще один новий фестиваль. «У нас уже є три стабільних заходи — Свято ковалів, Свято хліба і Прикарпатський вернісаж, — сказав він. — А цього року запровадимо новий — фестиваль кулінарної спадщини. Таким чином ми зможемо збільшити увагу гостей і туристів».

За словами Віктора Анушкевичуса, це свято можна гарно подати. Мовляв, десь роблять свято пампушок, а десь — вареників чи галушок. А на Прикарпатті, наприклад, можна зробити конкурс — хто зварить найбільше баноша абощо.

«Безперечно, — погодився Устинський, — буде встановлено новий рекорд. Але не хочу говорити наперед про сюрпризи».

А заступник міського голови Любомир Слободян зауважив: попри те, що Івано-Франківськ відомий ярмарками та фестивалями, промоція їх майже відсутня. Так, вважає Слободян, слід внести зміни до бюджету і знайти кошти під такі цілі.

До теми

Міжнародний фестиваль карпатської кулінарної спадщини триватиме два дні і відбуватиметься в рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини», повідомив Регіональний туристично-інформаційний центр. Проект з квітня 2012 року реалізовує Туристична асоціація Івано-Франківщини спільно з міськвиконкомом обласного центру, ОДА, асоціацією «Еколоджік» і торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія), асоціацією «Шамос-Базар» (Угорщина) та Кошицькою регіональною філією торгово-промислової палати Словаччини за співфінансування Євросоюзу відповідно до Програми прикордонного співробіт­ництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.