Соціум

Двері в хату, вікно – у світ

Google+PinterestLinkedInTumblr

Навряд чи знайдуться люди, які б не дбали про затишок у власній оселі, зокрема, про заміну квартирних дверей чи вікон. Вивчаючи ринкову ситуацію, «Репортер» знайшов чимало цікавого.


Зі смаком та якістю

Якщо ви не дизайнер, взялися за ремонт квартири та хочете, щоб міжкімнатні двері гармоніювали з рештою інтер’єру, напевно, таки варто звернутись до фахівців.

«За видами матеріалів найпопулярнішими нині є двері з масиву, з МДФ і шпоновані, – каже продавець-консультант магазину «Елім» Ірина Трощук. – До речі, шпон вважається показником заможності та смаку господарів. Роблячи ремонт у квартирі, найчастіше люди замовляють саме шпоновані двері, бо вони мають високу функціональність і привабливий зовнішній вигляд. Виготовляють їх із деревини та покривають натуральним шпоном коштовних порід дерева. Натуральний шпон має різну текстуру та багато відтінків. На вигляд такі двері аніскільки не поступаються виробам із масиву».

Міжкімнатні двері із МДФ наразі теж популярні. Вони можуть бути глухими або під скло, розфарбовані або ламіновані. Двері з масиву дуба, вільхи, ясеня чи сосни – це завжди вишуканість. Тут якість і ціна виробу, звісно, вищі, залежать від технології сушки деревини, способів склеювання масиву, від типу фінішного покриття.

За словами Ірини Трощук, при експлуатації шпоновані двері часто навіть практичніші за двері з масиву: вони не розшаровуються, не тріскаються й не коробляться, майже не реагують на зміни вологості та температури, добре реставруються.

Видів дверей за конструкцією – два: класичні (ліві, праві) та розсувні. Останні теж давненько зайняли своє місце в інтер’єрній моді. «Вони не тільки економлять площу приміщення, а й служать стильним елементом декору», – каже пані Ірина.

Екологічно чисто

Звичайно, смаки та побажання клієнтів різняться. Але фахівці кажуть, що сучасні технології виготовлення дверей можуть задовольнити навіть найвибагливіших замовників.

Так, директор Івано-Франківської філії компанії «Nobilex» Назарій Дребот розповідає, що перед тим, як фахово взятися за цю справу, він визначив для себе пріоритети – екологію та безпеку. Відповідно «Nobilex» пропонує сьогодні іванофран­ківцям виключно якісний екологічно чистий товар, від якого не страждають ані довкілля, ані замовники.

«Двері та вікна «Nobilex» – від одного з найбільших заводів України, який отримує прямі поставки німецького профілю, фурнітури та склопакетів, – розповідає Назарій Дербот. – Оскільки якість профілю така, що його структура та колір будуть незмінні як мінімум упродовж десяти років, то ми надаємо такий же гарантійний термін експлуатації. Зважаючи навіть на таку високу якість, ціни все одно – помірні й доступні, навіть для не дуже заможних людей».

Тепло й затишно

Вибираючи вікно, фахівці радять звертати увагу на його практичність. Наприклад, ручка повинна бути на зручній для використання висоті. Щоби при відкриванні вікно не впиралось у предмети, розташовані всередині кімнати, можна встановити механізми обмеження. Якщо потрібно попередити відкривання вікна дитиною – можна встановити віконні ручки із замками або механізми блокування повороту стулки вікна.

Директор компанії «Євростандарт» Юрій Бойчук розповідає про різні віконні конструкції – арочні, квадратні. Наголошує, що, підбираючи вікна, слід зважати на місце розташування житла.


«Якщо помешкання – неподалік центральних магістралей чи залізниці, то варто брати двокамерні склопакети із потрійним склом для покращення шумоізоляції, – радить Бойчук. – Нині є тенденція до збільшення замов­лень на п’ятикамерні профілі з грубшими рамами, оскільки такий профіль має більший опір, якщо будинок просідає. Більше замовляють енергозберігаючі склопакети, які зберігають до 70% тепла».

Юрій Бойчук каже, що, зважаючи на кризову ситуацію, попит на екопласт сьогодні все ж таки вищий, ніж на елітні профілі. Але й тут є варіанти різної якості та ціни.

За словами пана Бойчука, за шість років роботи компанія «Євростандарт» спробувала чимало, але зараз працює із прямим постачальником, а тому ціни помірні, а продукт якісний. Стосовно гарантійних термінів і обов’язків фірми перед клієнтом, то тут дотримуються всіх домовленостей, продукція – сертифікована.

Просто та безпечно

Уже третій рік мешканці Івано-Франківська можуть скористатися послугами компанії «Домофонні системи» та встановити у своїй багатоповерхівці переговорний пристрій – аудіо- чи відеофон. За словами директора компанії Степана Сурмачевського, головна мета фірми – забезпечити комфорт, спокій, чистоту і порядок у під’їздах, зберегти комунальну власність.

«Для встановлення домофону пропонуємо базовий комплект із металевих дверей, які сертифіковані та відповідають вимогам пожежної безпеки, санітарним нормам. Сюди ж входить електромагнітний замок (значно надійніший за кодовий), широкий вибір сучасних переговорних аудіотрубок з функцією дистанційного відкриття дверей та можливістю регулювання гучності звуку, що дуже зручно в нічний час», – каже Сурмачевський.

Окрім того, компанія «Домофонні системи» дбає про оригінальність дизайну, гарантує обслуговування з профілактичними роботами, зокрема, виїзд сервісного інженера один раз на місяць. Для малозабезпечених, багатодітних сімей, інвалідів І та ІІ груп, компанія має спеціальні знижки.

Працівники фірми пропонують свої послуги на попередньо скликаних зборах мешканців будинків. Якщо більшість мешканців згодні, то з одним із них – повіреним-відповідальним – підписується договір на монтаж. Якщо є такі, що відмовляються, то фірма встановлювати домофони не береться.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.