Соціум

Чай знижує тиск

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Напій з екстрактом квіток гибіскуса сабдаріфа (hibiscus sabdariffa) — відомий у нас як чай каркаде — дуже корисний для здоров`я, зробили висновок фахівці із США.

Квітки цієї рослини містять антиоксиданти, які позбавляють організм шкідливої дії вільних радикалів, що пошкоджують клітини. Завдяки антиоксидантам чай з гибіскуса здатний знижувати високий кров`яний тиск, а також знижувати ризик інсульту і захворювань серця і нирок.

Вчені досліджували 65 осіб у віці від 30 до 70 років, які мали підвищений кров`яний тиск. Їх розділили на дві групи: одна група 3 рази на день пила чай з гибіскуса, а інша приймала плацебо (нейтральна речовина, що за зовнішнім виглядом і смаком імітує лікарський засіб). Після шести тижнів вчені зафіксували у людей, які пили чай з гибіскуса, зниження тиску в середньому на 7,2 %. У деяких же пацієнтів тиск знизився на 13,2 %. У групі, що приймала плацебо, кров`яний тиск знизився на 1,3 %.

Фахівців потішили результати експерименту, проте вони мають намір продовжити дослідження. За словами вчених слід враховувати і те, що високий кров`яний тиск і гіпертонію провокують такі чинники, як екологія, спадковість і неправильне харчування.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.