Соціум

4 типи маркувального обладнання від компанії «Домінанта»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Одним із основних процесів виробництва товару є його маркування, тобто нанесення на упаковку або етикетку відомостей про склад, вимоги до використання, зберігання тощо. Це необхідно для простої ідентифікації продукту, швидкого контролю якості й донесення до споживання важливої інформації. У процесі керуються вимогами й нормами законодавства. Для маркування використовують спеціальне обладнання, яке друкує на поверхні упаковки або етикетки дату випуску, назву компанії-виробника, терміни придатності, серійний номер та інші дані.

Важливо вказувати адресу бренду (фізичну, юридичну), прописувати вимоги до температури й умов зберігання, застереження щодо використання та іншу інформацію.

4 типи маркувального обладнання від компанії «Домінанта»

Де використовують обладнання для маркування

Перелік товарів, на які потрібно обов’язково наносити контрольно-інформаційні позначки та штрихкоди, визначається законодавством. Щороку цей перелік розширюється, тому маркувальні машини є невід’ємною частиною робочого процесу на багатьох підприємствах. Спеціальні принтери друкують етикетки або наносять текст та зображення безпосередньо на матеріал пакування або виробу.

Без цих установок неможливо працювати на будь-якому підприємстві, де ведеться облік товарів. За його допомогою наносять не тільки цифри, літери й зображення, але також штрихкоди, qr-коди. Вони необхідні для ідентифікації товару, його швидкого пошуку в базі та підтвердження, що цей виріб – не підробка. Спеціальні коди використовують у різних країнах для захисту авторських прав виробників.

Скрізь, де потрібна ідентифікація товарів, знадобиться обладнання для маркування. Пристрої, які швидко виготовляють етикетки з інформацією, користуються попитом у торгівлі – саме в цій сфері завжди потрібно вказувати відомості про товар, щоб донести їх до споживача. Спеціальні установки купують також для використання у складському господарстві, інвентаризації, різних галузях промисловості.

Якими бувають маркувальні машини

У компанії «Домінанта» https://domino-kiev.com.ua/ можна придбати такі маркіратори:

  • термоструйні. Універсальне обладнання, яке забезпечує високу якість друку. Просте у використанні, не потребує постійного й дорогого обслуговування, підходить для непористих поверхонь – наприклад, плівки, картону, пластику, фольги;
  • струменеві. Наносять знаки й зображення безконтактним цифровим способом за допомогою крапель фарби або чорнила. Випускаються моделі з уривчастою або безперервною подачею пігменту;
  • термотрансферні. Їх використовують, коли потрібно маркувати делікатне, гнучке пакування. Працюють за рахунок точкового нагріву спеціальної стрічки – таким чином фарба переноситься з її лицьової сторони на носій;
  • лазерні. Відрізняються компактними розмірами, потужні та універсальні у використанні. Працюють на високій швидкості, серед представлених моделей можна знайти такі, що наносять до 2000 символів за секунду, також створюють тексти в кілька рядків.

Останнє користується особливим попитом завдяки універсальності й практичності. Робота лазерної маркувальної машини заснована на суміші з азоту й вуглекислого газу з невеликою кількістю гелію. Вона знаходиться у спеціальній трубці – це розхідний матеріал, який потрібно періодично змінювати. Проте навіть з урахуванням цього пристрої економічні, адже не залишають після себе відходів.

типи маркувального обладнання від компанії «Домінанта»Перш ніж придбати обладнання для маркування, потрібно визначитись із поставленими задачами. Важливо точно дотримуватись вимог законодавства щодо інформації, яка має бути на товарі – це не тільки дані про товар, а й відомості про виробника, підтвердження відповідності (наприклад, екологічні сертифікати) тощо. Велике значення має швидкість друку – тут усе залежить від потужностей виробництва та кількості товарів, які виготовляють.

Дозвіл друку – теж важлива характеристика, вона безпосередньо впливає на чіткість та якість зображення. Стандартний показник 203 dpi, проте для невеликих штрихкодів цей показник має бути вищим. Призначення обладнання залежить від ширини друку, цей параметр у стандартних моделях становить 25–110 мм. Серед варіантів підключення найбільш поширені пристрої, у яких реалізовані безпровідні технології.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.