Розваги

«Живе середньовіччя»: Лицарські турніри та середньовічні розваги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої суботи мешканці Івано-Франківська могли змогу поринути у справжнє середньовіччя. Протягом дня на Вічевому майдані розгорталися незвичні для міських просторів видовища – лицарські бої та середньовічні забави. В Івано-Франківську вперше пройшов фестиваль військової та культурної реконструкції під назвою «Живе серед-ньовіччя».

Військово‑історичний клуб «Чортополох» і міська влада в рамках фестивалю «Живе середньовіччя» приймали гостей-лицарів з інших міст: ВІК «Сталевий Грифон» (Львів), Орден Тамплієрів «Луцька Командорія» (Луцьк) і клуб середньовічного фехтування й танців «Пантера» (Львів).

Протягом усього суботнього дня 18 вересня усі охочі мешканці міста мали змогу не лише стати свідками лицарських поєдинків і турніру лучників, а й самі взяти участь у стрільбі з лука та скуштувати страви, зварені за старовинними рецептами. Представники клубу середньовічного фехтування та танців «Пантера» знайомили усіх відвідувачів фестивалю з особливостями танців епохи Середньовіччя. Найпростішим середньовічним танцювальним рухам міг навчитися кожен бажаючий. Для наймолодших глядачів організатори влаштували веселу гру без правил з мішками, такі собі своєрідні бої. Мешканці та гості міста із задоволенням брали активну участь у всіх запропонованих забавах і спостерігали за вправляннями воїнів з багаторічним досвідом.

Головним видовищем фестивалю став бугурт – груповий бій п’ять на п’ять. А на завершення глядачів дивував театр вогню «Коли приходить ніч» феєричною театралізованою виставою за мотивами середньовічної міфології «Валгалла». Містерія танцю, вогню та ритму. Загадкова, фантастична атмосфера, вогнища та факели на Вічевому майдані – все це відтворило чудовий та неповторний колорит середньовічних святкувань та лицарських турнірів.

Ініціатором фестивалю виступив військово‑історичний клуб «Чортополох», а підтримали проведення фестивалю міський голова Віктор Анушкевичус, молодіжний міськвиконком та управління культури МВК. Організатори «Живого середньовіччя» на завершення фестивалю висловили сподівання, що такі історичні реконструкції стануть доброю традицією в нашому місті.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.