Розваги Світ Фото

Одягайтесь тепліше: у підвалі Франківського драмтеатру покажуть «Гамлета» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

4-5 лютого у Франківському драмтеатрі покажуть прем’єру нової експериментальної постановки за мотивами «Гамлета». Директор театру та режисер Ростислав Держипільський поставить новітню версію Шекспірівського «Гамлета» за перекладом Юрія Андруховича на музику Романа Григоріва й Іллі Разумейка у стилі опери жахів.

Гамлета виконає Олексій Гнатковський, Клавдія гратиме актор театру Заньковецької Юрій Хвостенко, Гертруду – Ірма Вітовська, Полонія – актор Національного театру ім. І.Франка Дмитро Рибалевський, Офелію – акторка Київського молодого театру Анастасія Блажчук, Лаерта – Іван Бліндар, Фортінбраса – Євгеній Холодняк. Решту персонажів постануть перед глядачем з вуст трьох відьм з Макбета – Галини Баранкевич, Надії Левченко та Олесі Пасічняк.

Ростислав Держипільський передбачає, що вистава стане своєрідною туристичної атракцією міста. Каже, чого лише вартує подорож довгими низькими напівтемними коридорами до театрального підвалу. Ну і сам підвал, впевнений, залишить чимало вражень, не кажучи вже про оперу жахів.

«Ми приречені на успіх, – говорить Держипільський. – Я вірю, що випадково нічого не буває. Всіх завжди лякало, що театр побудований на цвинтарі. І я збагнув, що це крута річ. Бо театр воскрешає долі персонажів, які колись жили, повертає назад. І не треба боятися мертвих. Для мене ця вистава – таке очищення театру. Ми добралися до низу і зрозуміли, що тут теж є життя. І це родзинка нашої вистави – коли фактично всі мертві, але разом з тим і живуть».

Режисер додав, що ця вистава вимагає багато витрат.

Актор Олексій Гнатковський зазначив, що концепція жаху в самій ситуації, «яка відбувається сьогодні не лише в Україні, а й в світі».

«Знаючи, хто грав Гамлета – і Лоуренс Олів’є, і Висоцький, і Смоктуновський і зараз Камбербетч, – це величезна відповідальність грати Гамлета і величезна насолода, – говорить Олексій Гнатковський. – Коли на репетиції бачиш, як працює вся команда, які вони унікальні і творчі, я захоплююся кожним. З іншого боку, говорити про Гамлета – це говорити про все. Це філософія всього часу в одному флаконі. І найбільше щастя, що це відбувається у Франківську».

Визначення неоОпера-жах натякає глядачеві на радикальність ставлення постановників до всього, що відбувається у сучасному світі. Сьогодні Шекспірівському Гамлету все складніше відповісти на заповітне запитання, коли рамки між добром і злом втратили свою чіткість, пояснює режисер.

«Тут жах має трохи інше значення, ніж те, як ми його подамо, – говорить Ірма Вітовська. – П’єса актуальна. Вперше з десятків постановок “Гамлета” роль Гертруди буде прочитане саме так. Персонаж розкриється незвично. Ми руйнуємо звичне бачення режисерів, йдемо в абсолютний експеримент. І кожен персонаж в цій постановці здійснить певну революцію – та ж Офелія, особливо Полоній. Олексій Гнатковський теж здивує образом Гамлета абсолютну більшість глядачів».

Ірма додає, що виставу доводиться здавати аврально через зайнятість команди.

«Ми не відступимо, це буде цікаво і українському і західному глядачеві. Традиційний театр нікуде не дінеться, але давайте навчимося бачити інші змісти і форми. Вам сподобається», – додає Вітовська.

За словами Дмитра Рибалевського, він дуже радий працювати в такій команді акторів і режисерів.

Актор Іван Бліндар закликав глядачів одягатися тепліше.

«Вистава тільки для дорослих. Я додам – для глядача після 18 і до 60, – сказав Бліндар. – «Гамлет» – це не тільки новий простір, а й нова співпраця, дружба з професіоналами».

Галина Баранкевич каже, ніколи не могла подумати, що буде відьмою, гратиме й співатиме в підвалі.

«Для мене ця робота – повний вихід із зони комфорту, – каже Баранкевич. – Ніколи не могла подумати, що освою гру на литаврах. В цій виставі поєднано спів, неспів і все, що з цим пов’язано. І це цілковитий експеримент. Дякую композиторам, за інші грані наших здібностей, які ми відкриваємо».

Ірма Вітовська додає, що саме на трьох дівчатах – Галині Баранкевич, Надії Левченко та Олесі Пасічняк, побудована вся вистава – вони закручують історію, рухають її.

У Франківську глядачів запрошують 4-5 та 17 лютого. 29 березня виставу покажуть у Мистецькому Арсеналі в Києві.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.