Розваги Світ

У галереї Маргінеси покажуть “Ар(т)хеологію” сучасного мистецтва Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

4 листопада о 17.00 у галереї “Маргінеси” на вулиці Пилипа Орлика, 4 відкриють виставку “Ар(т)хеологія. Коротка історія станіславського сучасного мистецтва”. До експозиції увійшли твори майже 30-ти авторів різних поколінь: від Опанаса Заливахи та Миколи Павлюка до Synchrodogs та Євгена Самборського.

14907619_10207384531084059_6249349126336133941_n

“Ар(т)хеологія” – кураторський проект Євгена Самборського та Анатолія Звіжинського. Таким чином вони роблять спробу дослідити мистецький процес в місті за останні 30 років та осмислити точку відліку майбутнього для сучасного мистецтва Франківська.

“За майже 30-ти літній час настає потреба озирнутися назад, провести своєрідні розкопки, – пояснює Анатолій Звіжинський. – Найкраще це зробити на виставці, представивши комбінацію артефактів, котрі так чи інакше вплинули або впливають на свідомість автора і його оточення. Час виконання, техніка виконання, розміри, тематика не мають значення. Говоритимемо лишень про естетичний аспект і соціальні занурення у контекст”.

“Стимулом до створення цього проекту, були довготривалі спостереження за мистецьким процесом Івано-Франківська, – додає Євген Самборський. – Експозиція, відповідно, складається з трьох блоків, що умовно представляють собою: повсякденність, збентеженість ситуацією та спроби виходу з неї”.

Звіжинський запевняє, що таке дослідження – не останнє і не остаточне. До аналізу, обговорення і дискусії запрошують усі мистецькі інституції.

“Конфронтаційні зустрічі різних поколінь усіх зацікавлених допоможуть критичніше глянути на пророблене та забуте і активізувати мистецьке життя міста”, – говорить митець.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.