Відео Розваги Світ

П’ять пісень про ненависть і одна про любов до влади (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Cultprostir створив добірку з п’яти пісень українських виконавців про ненависть і однієї про любов до наших можновладців.

Жадан и Собаки – «За#бали»

Сергій Жадан дотепно підсумовує вимоги виборця-патріота до кандидатів в президенти і депутати («Не жлоба, що не ліберала, що не єврея, що не агента» і т.д.), після чого дивується, як швидко «нові обличчя» виявляються такими ж злодюгами і негідниками, як і старі. Висновок – просте людське «За#бали!», під яким підпишеться мало не кожен перший житель України.

Скрябін – «Кинули»

Втім, посил пісні Жадана швидше позитивний: треба вибирати і вибирати нових і нових – бо хіба є інший вихід? А от у Кузьми в його знаменитому треку – взагалі жодного просвіту. Ідеальний гімн #зради: нехай в 2011-му це слово ще й не було мемом, але інтонаційно («розвели за спинами», «злили нас з тобою в унітаз») – це та ж сама нервово-паралітична рідина, яку рясно розливають у соцмережах і в коментарях на новинних сайтах песимістично налаштовані громадяни.

 

Sasha Boole – «Дупа депутата»

«Український Ділан» Sasha Boole співає про незмінюваність злодіїв і циніків у владі, простежуючи історію окремо взятого «народного обранця» від Союзу до нашого часу. «Спокійно, братан, вже є бізнес-план, як жити з тою війною» – ця фраза однопартійців героя пісні всерйоз тягне на слоган, який міг би об’єднати взагалі всю українську політичну еліту – і владу, і опозицію. Епос закінчується в недалекому майбутньому хеппі-ендом – таким, яким бачить його автор.

Тостер – «Вбий депутата»

Ця пісня ветеранів українського панку, чесно кажучи, зовсім не така страшна, як її назва: це радше ще одна скарга на несправедливість, ніж заклик до повалення конституційного ладу. Втім, на концертах, представляючи пісню, фронтмен групи дозволяє собі дещо більше.

Хамерман Знищує Віруси – «Янукович»

 

Це відео було знято на сусідній з Хрещатиком вулиці в останню мирну ніч Євромайдану – наступної ночі був кривавий розгін студентів «Беркутом». Пісня з давньою історією: колись давно в ній співалося про Кучму, а вже влітку 2014-го Віктор Федорович був замінений на Порошенко. Тож «Янукович» – це зовсім не про Януковича, а про замкнуте коло, яким ходять українські влада та народ.

Ані Лорак і Лері Він – «Голосуй за Кучму»

А це – щоб згадати, що ще відносно недавно все було інакше. Ще недавно був мирний, навіть любовний симбіоз: українським музикантам, не тільки поп-, а й цілком рок-, було не в западло ненадовго продати себе політикам. Наприклад, покійний Кузьма Скрябін, який кілька років потому заспівав «Кинули», їздив, як і багато інших, в турне на підтримку тодішнього кандидата в президенти Януковича, і не тільки його. Гастролювати не за ідею, а за гроші взагалі вважалося нормою.

Дивно згадувати, правда? Тепер подібний вчинок оцінювався б інакше: іміджеві втрати напевно переважили б матеріальну вигоду. Чи можна уявити, скажімо, Джамалу, яка співає в дуеті з Шуровим пісню на підтримку Петра Порошенка? Що не кажи, а як мінімум в цьому у нас #перемога. Але, з іншого боку, варто було б визнати: це гниле суспільство і цю підлу владу свого часу побудували ми самі. І музиканти, в тому числі.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні