Розваги Світ Фото

Польський художник Zbiok використає 20 літрів білої фарби для нового муралу у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

17 липня до Івано-Франківська в рамках мистецької резиденції приїде польський художник Славомір Zbiok Чайковський, який впродовж тижня створюватиме мурал на вулиці Мазепи 100.
В громадському ресторані «Urban Space 100» організатор резиденції Роман Малиновський та куратор Євген Самборський розповіли про те, як обрали художника і що ж намалює польський митець у Франківську.
Фінансує проект платформа «Тепле Місто», а також партнери, які приймають, годують художника і надають фарби. Минулого року в рамках мистецької резиденції у Франківську тиждень працювала група польських художників на чолі з Павлом Альтгамером.

13728435_10154370196651350_1776088773_o

«Цього разу ми привозимо одного з найсильніших художників Польщі. Думали, будемо, першими, хто заговорить про мурали в Івано-Франківську, – поясню Роман Малиновський. – Однак після вихлопу, який стався з муралами, Porto Frankо Гогольfesty, нам уже значно простіше».

13718055_10154370198341350_613462382_o

«Я вибрав саме Zbioka, бо він мені здається хорошим початком для мистецької роботи в Івано-Франківську», – зазначає Євген Самборський.

Євген прагне не шокувати, а зацікавити людей мистецтвом. Робота Zbioka залишиться надовго в місті і впливатиме на людей.

«У нас було бажання розширити розуміння про художників, пояснити, що той, хто малює на стінах, не хуліган, – розповідає Роман Малиновський. – Кожен художник на резиденції не випадковий. Євген ретельно обдумує послідовність художників, яких ми привозимо у Івано-Франківськ».
«Зважаючи на те, що Zbiok замовив 20 літрів білої фарби і 10 літрів чорної, є припущення, що він створить двоколірну роботу, – жартує Роман. – Але він вирішив подивитися на місто, щоб вирішити, які кольори ще докупити».

Під час резиденції Славомір Zbiok Чайковський покаже декілька фільмів про вуличне мистецтво у Польщі та про фестиваль графіті, співорганізатором якого він є.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні