Розваги

Очима новоселів: «Калинова слобода» відпочинкова

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про затишне містечко «Калинова слобода» (http://kalina.if.ua) відомо вже далеко за межами Прикарпаття. Жителі багатьох міст України захоплюються цією архітектурною перлиною Івано-Франківська та щиро заздрять її мешканцям. Але чи й справді так комфортно жити у «Калиновій слободі»? Може, варто, відкинувши рекламні шаблони, глянути на «Калинову слободу» найбільш зацікавленим і вимогливим поглядом – очима перших новоселів містечка?

Тому будівельна компанія «Ярковиця» розпочинає цикл фоторепортажів, у яких розкриються різноманітні сторони проживання у «Калиновій слободі» – екологічність і безпека, умови для відпочинку та дозвілля, спортивна, дитяча, і торгівельна інфраструктура, обслуговування будинків тощо.

Природно, що власників житла цікавить не лише комфортність помешкань, а й затишок поблизу своєї оселі, можливість відпочинку на території містечка. У цьому плані «Калинова слобода» справляє приємне враження. Ще на в’їзді в містечко впадає у вічі: навколо будинків ростуть не кволі саджанці, як у більшості новобудов, а багаторічні дерева з густими кронами.

фото_1 (1)_новый размер

Зразу видно, що будівельники по максимуму зберегли зелені насадження. Тож у «Калиновій слободі» вистачає тінистих місць для відпочинку. Особливо зворушили шпаківні на деревах – тут подбали про комфорт не лише для новоселів, а й навіть для пернатих! Тому не дивно, що цілими днями можна слухати різноголосий пташиний спів.

фото_2_новый размер

Повітря тут надзвичайно свіже не лише завдяки багатьом деревам: через все містечко упорядкованим руслом протікає річка Млинівка і ще є кілька озер. Вже зараз там, крім риби, вільно плавають качки і навіть поселилися ондатри!

фото_3 (1)_новый размер

фото_4_новый размер

На озерах «Ярковиця» ще планує облаштувати човнову станцію. Є тут і гриль-майданчики – як видно на фото, достатньо просторі, щоб гостинно прийняти навіть велику компанію любителів шашлику.

фото_5_новый размер

Ще однією цікавинкою містечка є малі архітектурні форми: наприклад, ошатна каплиця Божої Матері. Попри те, що на виїзді з містечка є велика старовинна церква, бажаючих помолитися тут, вочевидь, не бракуватиме.

фото_6_новый размер

Зовсім поруч, на перехресті мальовничих пішохідних алей розташований оригінальний фонтан, який дарує приємну прохолоду відпочивальникам.

фото_7 (1)_новый размер

фото_8_новый размер

«Калинова слобода» відома і своїми оригінальними пам’ятниками. Наприклад, на в’їзді  у містечко стоїть бронзова скульптура тендітної жінки у вишиванці та з калиновим вінком на голові. Це перший в історії Івано-Франківська та України загалом пам’ятник українській жінці.

фото_9 (1)_новый размер

Ще одна цікава архітектурна композиція «Калинової слободи» –      псевдоантична колонада у поєднанні зі скульптурною групою у вигляді   козака з конем і козачки з дитиною. Ці пам’ятники розташовані у межах прямої видимості, оскільки, за задумом проектантів, молода родина ніби зустрічає  батька й чоловіка, який повертається з козацького походу.

фото_10_новый размер

фото_11 (1)_новый размер

Однією із численних родзинок містечка є відновлене «Ярковицею» давнє цілюще джерело, облагороджене гарною альтанкою-ротондою. Ще одна альтанка розташована поруч із мальовничим озерцем.

фото_12_новый размер фото_13 (1)_новый размер

По всій території містечка прокладені прогулянкові алеї та велосипедні доріжки. Одним словом, можна відпочити і розважитись, не виїжджаючи з «Калинової слободи». У містечку подбали і про дитяче дозвілля: втім, це буде темою вже наступного репортажу.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні