Про затишне містечко «Калинова слобода» відомо вже далеко за межами Прикарпаття. Жителі багатьох міст України захоплюються цією архітектурною перлиною Івано-Франківська та щиро заздрять її мешканцям. Але чи й справді так комфортно жити у «Калиновій слободі»? Може, варто, відкинувши рекламні шаблони, глянути на «Калинову слободу» найбільш зацікавленим і вимогливим поглядом – очима перших новоселів містечка?
Будівельна компанія «Ярковиця» пропонує цикл фоторепортажів, у яких розкриються різноманітні сторони проживання у «Калиновій слободі» – екологічність і безпека, умови для відпочинку та дозвілля, спортивна, дитяча, і торгівельна інфраструктури, обслуговування будинків тощо.
Природно, що власників житла цікавить не лише комфортність помешкань, а й затишок поблизу своєї оселі, можливість відпочинку на території містечка. У цьому плані «Калинова слобода» справляє приємне враження. Ще на в’їзді в містечко впадає у вічі: навколо будинків ростуть не кволі саджанці, як у більшості новобудов, а багаторічні дерева з густими кронами.
Будівельники по максимуму зберегли зелені насадження. Тож у «Калиновій слободі» вистачає тінистих місць для відпочинку. Особливо зворушили шпаківні на деревах – тут подбали про комфорт не лише для новоселів, а й навіть для пернатих! Тому не дивно, що цілими днями можна слухати різноголосий пташиний спів.
Повітря тут надзвичайно свіже не лише завдяки багатьом деревам: через все містечко упорядкованим руслом протікає річка Млинівка, а ще є кілька озер. Вже зараз там, окрім риби, вільно плавають качки і навіть поселилися ондатри!
На озерах «Ярковиця» ще планує облаштувати човнову станцію. Є тут і гриль-майданчики – як видно на фото, достатньо просторі, щоб гостинно прийняти навіть велику компанію любителів шашлику.
Ще однією цікавинкою містечка є малі архітектурні форми: наприклад, ошатна каплиця Божої Матері. Попри те, що на виїзді з містечка є велика старовинна церква, бажаючих помолитися тут, вочевидь, не бракуватиме. Зовсім поруч, на перехресті мальовничих пішохідних алей, розташований оригінальний фонтан, який дарує приємну прохолоду відпочивальникам.
«Калинова слобода» відома і своїми оригінальними пам’ятниками. Наприклад, на в’їзді у містечко стоїть бронзова скульптура тендітної жінки у вишиванці та з калиновим вінком на голові. Це перший в історії Івано-Франківська та України загалом пам’ятник українській жінці.
Ще одна цікава архітектурна композиція «Калинової слободи» – псевдоантична колонада у поєднанні зі скульптурною групою у вигляді козака з конем і козачки з дитиною. Ці пам’ятники розташовані у межах прямої видимості, оскільки, за задумом проектантів, молода родина ніби зустрічає батька й чоловіка, який повертається з козацького походу.
Однією із численних родзинок містечка є відновлене «Ярковицею» давнє цілюще джерело, облагороджене гарною альтанкою-ротондою. Ще одна альтанка розташована поруч із мальовничим озерцем. По всій території містечка прокладені прогулянкові алеї та велосипедні доріжки.
Отже, можна відпочити і розважитись, не виїжджаючи з «Калинової слободи». У містечку подбали і про дитяче дозвілля: втім, це буде темою вже наступного репортажу.
Comments are closed.