Розваги Світ Фото

Крила над Дністром. На Франківщині провели свято дельта- та парапланеризму (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На галявині схилу над Дністром розклали свої «крила» три дельтаплани та з десяток парапланів, які по черзі злітали в небо. А два досвідчені інструктори з парапланеризму взялися в тандемі катати охочих, яких виявилося немало.

Свято неба на Тлумаччині провели вперше. Хоча тут є одразу два унікальні дельтадроми – в селах Одаїв та Ісаків. На Одаївському дельтадромі літають за північного вітру, а на Ісакіївському – за східного та південно-східного.

Відтак свято дельтапланеризму та парапланеризму вирішили проводити щороку, щоб розвивати туристичну привабливість краю.

«Також ми залучили дітей – тут нині проходять обласні змагання з авіа- і ракетомоделювання та повітряних зміїв, – говорить Михайло Ковтун, консультант з питань розвитку туризму в Тлумацькому районі. – Для дорослих – польова кухня, можливість подивитися на польоти парапланеристів і навіть спробувати самому з інструкторами. І можливо, сьогодні ми зацікавимо і нове покоління польотами на дельтапланах і парапланах».

Останні змагання на Одаївському дельтадромі проводилися ще в 2005 році. Та любителі все одно продовжували приїжджати сюди для польотів. А 21 травня на свято неба з’їхалися як парапланеристи області – Коломия, Калуш, Франківськ, Долина, Тлумач, так і з інших областей – Чернівці, Тернопіль і Бердичів.

На галявині розклали свої «крила» три дельтаплани та з десяток парапланів. Два інструктори з парапланеризму взялися в тандемі катати охочих. І їх виявилося немало.

Та 21 травня з погодою не дуже склалося. З 12 години почало по трохи моросити. А згодом мжичка перейшла в сильний дощ, тож навіть найбільшим оптимістам довелося скласти «крила» і полишити сподівання на добру погоду і вітер. Попутного вітру тут не бажають, бо коли дує на гору зі спини – то літати неможливо. Натомість найкраще побажання – “зустрічного вітру та щоб у вас нічого не складалося! “. Отакий специфічний гумор.

Віце-президент Всеукраїнської федерацiї дельтапланерного України Ярослав Козло розповідає, що на дельтаплані, як і на велосипеді – спочатку важко, але навчитися можна. Літає на дельтаплані з 90-х.

«При такій погоді задоволення немає ніякого, – говорить Ярослав Козло. – І показувати щось теж немає потреби, бо при показусі завжди щось вилазить погане. Треба літати у задоволення. Є люди, які круглий рік літають. Але найкращий сезон стартує з квітня і триває до жовтня. Цьогоріч почали з березня. За гарної сухої погоди можуть бути хороші тривалі польоти. Мій найдальший політ – понад 200 км».

Більше про свято неба та відважних пілотів читайте у черговому номері “Репортера”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні