Розваги

Kozak System презентував ліричне відео пісні на слова Симоненка (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

4 листопада на офіційному youtube-каналі Kozak System було оприлюднено lyric video проникливої пісні “Не Моя”.

Композицію “Не Моя” на слова поета-шістдесятника Василя Симоненка Kozak System презентував 24 вересня 2016 року. Саме цього дня 54 роки тому, поет оприлюднив вірш. Беручися за таку доволі тендітну річ (враховуючи особисті переживання поета), гурт спробував дати своє бачення лірики Симоненка, доповнивши її поетичною сінергією від Олександра Положинського, який довершив увесь текст пісні і певним чином “домислив” переживання поета, повідомляє канал 24.

Трек не планувався до екранізації, але Kozak System, відчуваючи пієтет до авторів тексту, вирішили все-таки зробити lyric video, дещо поекспериментувавши в роботі над цим жанром.

4 листопада lyric video було оприлюднено на офіційному youtube-каналі Kozak System.

Олександр Дем’яненко, музикант Kozak System:

Якось кілька років тому мені на очі потрапив вірш “Ну скажи, хіба не фантастично”, і я був дуже вражений образом, змальованим Симоненком. Тієї ж ночі з’явилася мелодія до пісні, яку я кілька разів намагався змінити, але нічого не виходило. Врешті решт, повернувся до першого варіанту, бо саме з нею вірш звучав, як одне ціле. Диктофонний запис із піснею я відклав на цілих чотири роки і забув про його існування, а навесні, випадково знайшовши файл, ми з хлопцями вирішили зробити цю пісню.

Слів, написаних Симоненком, вистачило лише на один куплет, тож постало питання: хто зможе написати другий. Музиканти зверталися до багатьох знаних поетів із цим проханням, але майже всі відмовлялися: мало хто хотів брати на себе відповідальність дописувати за Самим Симоненком. Тоді і прийшла думка звернутися до лідера “Тартака” Сашка Положинського, який уже неодноразово співпрацював із Kozak System як автор слів.

Олександр Положинський, автор слів, лідер гурту “Тартак”:

По-перше, мені простіше, бо я не поет, а автор текстів пісень. По-друге, я не дописував за Симоненком, а сприймав це як спільний із ним проект. Так, я надихнувся його текстом, так, свій куплет базував на його фундаменті, але мені вже не раз доводилося творити із кимось разом, тому досвід мав. По-третє, для мене це велика честь і приємність – гріх було би відмовлятися, тим більше, що мені, здається, вдалося.

Коли було записане демо нової пісні, до роботи підключився клавішник та аранжувальник “Океану Ельзи” Мілош Єліч, який і виступив саундпродюсером треку “Не Моя”.

Мілош Єліч, саундпродюсер:

Ми з музикантами Kozak System знайомі ще з часів консерваторії, окрім того, я бував на їхніх виступах кілька разів, і мені дуже подобається те, що вони роблять. Коли хлопці підійшли до мене з пропозицією зробити разом пісню, я погодився, за умови, що пісня справить на мене враження. Такою стала “Не Моя”. Було дуже цікаво і приємно співпрацювати, і мені здається, частина цієї позитивної енергії зафіксована в запису. Сподіваюся, що ми продовжимо співпрацю, тому що мені і процес, і результат сподобалися.

Спочатку у гурта не було в планах робити якесь особливе відео на цю пісню, але згодом вирішили “експериментнути” – зробити досить нетрадиційний крок – lyric video, але зроблене в спеціальний спосіб. Зазвичай, такі речі не акцентуються, але цього разу стало інакше.
Меседж було вирішено донести за допомогою відомого кліпмейкера Віктора Придувалова (якийсь час Віктор це обговорював з Віталієм Климовим, який доєднався до проекту). В основні – праслов’янський фантастичний сюжет, змальований як комікс, доповнений реальними кадрами, знятими на світанку на горі дельтапланеристів під Києвом.

Віктор Придувалов, кліпмейкер, режисер lyric video “Не Моя”:

Пісня мені “зайшла” одразу, ми разом із Віталієм Климовим, кілька разів прослухавши трек, дійшли згоди, що це – найкраще з того, що написали козаки. Майже одразу в голові з’ явилася картинка, але ще приблизно два місяці пішло на розбудову міфу, який ви побачите в “лірик відео”: персонажів, сюжету, окремих елементів та стилю.

Віталій Климов, продюсер:

Не було жодного внутрішнього тиску, щоб полюбити цю пісню. Вона лягла в мій персональний плейлист одразу. Але інша річ – які меседжі хотілося би транслювати. Одразу стало зрозуміло, що хочеться бачити якусь легенду, притчу, міф. Але в планах не було робити повноцінний відеокліп. Дякуючи Богу, я мав знайомство із талановитим художником Дмитром Кривоносом, тож мені спало на думку зробити лірик відео, використавши якусь напівказкову сюжетну ідею і талант Дмитра. Ми з Віктором Придуваловим зійшлися в такому жанрі, суть якого насправді ми до кінця ще не знаємо (мені здається, що це окремий жанр, з яким дуже цікаво працювати). Так чи інакше ми мусили донести те, що вважаємо цінностями, про які, на наш погляд, йдеться у пісні.

“Не Моя” стала титульним треком майбутнього Extended Play альбому, концертна презентація якого відбудеться 12 листопада в київському клубі Atlas.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.