Розваги

Кільця для макрозйомки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чи можна здійснювати макрозйомку без покупки спеціального об’єктива? Перевірений спосіб – використання макрокілець. Ці пристосування дозволяють фотографувати невеликі предмети стандартною фототехнікою.

Що таке макрокільце

Подовжувальне макрокільце https://vtochku.com.ua/foto-i-video-oborudovanie/aksessuati-dlya-obektivov/konvertery – порожниста трубка, яку ви можете встановити між камерою і об’єктивом. Вони продаються з кріпленнями різних типів – в залежності від виробника фототехніки. Деякі кільця навіть поставляються з електричними роз’ємами, необхідними для передачі даних між об’єктивом і камерою і управління автофокусом або діафрагмою, в той час як інші представляють собою трубки з механічним кріпленням.

Як діють макрокільця

Макрокільця служить для збільшення відстані між об’єктивом і датчиком. Це дозволяє фокусуватися ближче, тому з макрокільцями ви можете використовувати практично будь-який об’єктив для зйомки крупним планом. Чим більше фокусна відстань, тим більшої робочої відстані ви можете досягти. Ви навіть можете скласти кілька кілець різної довжини, щоб стати ще ближче до об’єкта.

Розрахунок збільшення з використанням макрокілець

Якщо вам хочеться займатися математикою, ви можете визначити збільшення, отримане за допомогою макрокільця. Для цього розділіть висоту кільця на фокусна відстань об’єктива. Якщо ви порівняєте об’єктиви 60 мм і 200 мм, то виявите, що кільце сильніше збільшує при використанні об’єктивів з більш короткою фокусною відстанню.

Приклади

  1. Для об’єктива 200 мм зі збільшенням 1,0x і кільцем висотою 14 мм отримуємо загальне збільшення 14 мм/200 мм = 0,07x 1,0x + 0,07 = 1,07x.
  2. Для об’єктива 60 мм зі збільшенням 1,0x і кільцем висотою 14 мм отримуємо загальне збільшення 14 мм/60 мм = 0,23x 1,0x + 0,23 = 1,23x.

Переваги та недоліки макрокілець

Переваги:

  • подовжувальні макрокільця коштують недорого у порівнянні з макрооб’єктивом;
  • можна знайти підходящі макрокільця до будь-якої камери;
  • подовжувальні кільця не містять ніякої оптики, тому оптичні характеристики об’єктиву жодним чином не погіршуються при їх використанні.

Недоліки:

  • при застосуванні макрокілець ви не конвертуєте вигнуту лінзу в фокальній площині в плоску лінзу;
  • з макрокільцями втрачаються деякі електронні функції лінзи, такі як автофокусування або автоматична діафрагма;
  • використовуючи кільця, ви не можете фокусуватися на «нескінченності», але насправді це не є великим мінусом, оскільки причина, по якій ви ставите макрокільця, полягає в необхідності сфокусуватися на чомусь близькому до об’єктиву.

Таким чином, можна зробити висновок, що кільця цілком підходять для макрозйомки, якщо не потрібна надзвичайно висока якість знімка.

Comments are closed.