Розваги

Іграшки, які стануть у пригоді малюкові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час підготовки до появи малюка більшість батьків починають складати списки необхідних речей. До них часто додають і різноманітні іграшки. Деякі з них пізніше виявляються зовсім не цікавими малюкові, проте деякі грають важливу роль у його розвитку та взаємодії з навколишнім світом і батьками. Давайте розберемося, на які іграшки варто звернути особливу увагу та як серед різноманіття дитячих товарів вибрати корисні забави для малюків у перший рік життя.

bpbZuS6-hMJluoVgdcP8MZf0dsD0sux0clIAGcC1NShxFY67nnPdcUmoletTsyUMvYFoxRCNOZhDkN_WEdwI_8XhlZOcEWdOIupHREOz9FFL0ENiwE99uWl2U9aRTEgryxBCr7l-

На що звертати увагу під час вибору іграшки

Безпека дитини на всіх етапах її життя є пріоритетною, тому існують вимоги до виробників щодо відповідності іграшок та інших дитячих товарів стандартам якості. Сьогодні можна відзначити низку брендів, назви яких ототожнюють з якісними й безпечними іграшками для малюків: Chicco, Fisher Price, Weina, Tiny Love, BATTAT.

Для правильного вибору варто враховувати кілька характеристик.

  • Матеріали. Мають бути гіпоалергенними, якісними, цілісними, стійкими, нетоксичними, без пошкоджень і неприємних запахів. Неприпустимо, якщо вони рвуться, сипляться або фарбують пальці. Найчастіше використовують текстиль, спеціальний пластик та резину.
  • Вік дитини. Зараз більшість світових виробників задля безпеки малюка вказує вікові обмеження на іграшках. Варто також звертати увагу на розмір і вагу іграшки, щоб дитині було легко з нею впоратися.
  • Функціонал. Експерти радять вибирати прості іграшки, які потребують максимально задіяти фантазію малюка. Якщо іграшка самостійно виконує всі дії, від неї мало користі, вона швидко набридне малечі.
  • Візуальне оформлення. Іграшка або лялька має бути яскравою й мати доброзичливий вигляд. Найліпше, коли вона поєднує просту ідею та інтерактивні деталі.

Деякі спеціалісти в галузі педіатрії та психологи висловлюють таку думку: що менше у дітей іграшок, то більше креативу потрібно їм для ігор. Саме тому вони активніше розвиваються, вчаться концентрувати увагу, проявляти фантазію та комунікативні навички.

Найкращі іграшки для малюків до 12 місяців

Деякі іграшки створені аби заспокоювати дитину, інші — щоб зацікавити її, даючи батькам можливість встигнути зробити необхідні дії, а треті корисні для гармонійного розвитку. Для найменших діток найліпше, коли вироби створені з використанням матеріалів різних типів, кольорів і текстур. Малюкам до року не варто купувати іграшки з дрібними деталями, які можна проковтнути, або з гострими кутами.

Музичний мобіль

Найперша іграшка для немовляти, яка підвішується над ліжечком або у візочку. Вона має яскравий дизайн, інтерактивні деталі та часто може програвати приємні мелодії. Мобіль захоплює увагу малюка, заспокоює та допомагає заснути, а також сприяє розвиткові зорових та слухових навички дитини у перші місяці життя.

ceFJnyzRZrtao7r7v5KDTzSqXyY1pzcwurOmgpu7t9Z9c95rslzuB8KZrobKSeYN_jdWbK9_iJPKe9hDOqbofAiA866KCgKo7FJ-MPw5qvfwvDq4uK8Ka23QEHzITZv1bAgxEuGT

Брязкальця

Найпростіша у використанні іграшка, якою батьки можуть зацікавити малюка. Пізніше дитина може бавитися нею самостійно. Будь-які брязкальця призначені для розвитку зорового та слухового сприйняття дитини, тактильних відчуттів, концентрації уваги, дрібної моторики, розуміння причинно-наслідкових зв’язків. Проте пам’ятайте, що немовля може злякатися неочікуваного й дуже гучного звуку, тому вибирайте іграшки, які видають м’який брязкіт.

Іграшки для купання

Як відомо, не всі діти люблять купатися або, наприклад, мити голову, тому батьки часто вдаються до різних хитрощів, щоб прищепити дитині любов до води й гігієни. У такому разі допомагають резинові або заводні іграшки, які захоплюють увагу малюка, він йде з мамою на компроміс та дозволяє провести всі потрібні процедури.

Ігровий килимок та ігровий центр

Цілий комплекс з різноманітними брязкальцями та іграшками допомагає у всебічному розвитку малюків до 6 місяців, а також вчить їх гратися самостійно, даючи мамі декілька хвилин на виконання повсякденних справ. Вибираючи подібний інтерактивний килимок або центр, звертайте увагу на кольорову гаму, різноманіття деталей та безпечність для малюка (конструкція має бути стійкою).

Сортери та пірамідки

Ще одна багатофункціональна іграшка, яка довгий час буде корисною для малюка. Сортери й пірамідки вчать дитину посидючості, терпінню, концентрації уваги, допомагають розвивати дрібну моторику, колірне й тактильне сприйняття й логіку. Підходять для малюків від 6 місяців.

Конструктор

Конструктори допомагають розвивати логіку, фантазію та дрібну моторику в різні періоди дорослішання дитини. Також це прекрасна іграшка для сумісного проведення часу з батьками, коли можна всією родиною реалізовувати спільну ідею та практикувати комунікативні навички. Для малюків до 12 місяців варто вибирати конструктори з яскравими деталями великого розміру та без гострих кутів, які легко скріплюються або взагалі не мають кріплення, як, наприклад, кубики.

Варто зазначити, що будь-яка іграшка може бути для дитини розвивальною, якщо в іграх беруть участь батьки, старші діти в сім’ї чи інші члени родини. Треба пам’ятати, що не кількість іграшок чи їхня багатофункціональність грають основну роль. Іграшка — це лише інструмент, а ключовим елементом гармонійного розвитку малюка є постійна взаємодія з найріднішими людьми.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.