Розваги Світ

Франківський театр закриє «Український тиждень в Ґданську» виставою «Енеїда»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Драмтеатр поїде з «Енеїдою» за кордон вперше.

24 жовтня «Енеїда» закриє ІІ мистецький фестиваль «Український тиждень в Ґданську». Директор Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський розповів Культпростору про заново відкриту «Енеїду».

«Вистава «Енеїда» для мене, як для режисера, взагалі був цікавий виклик, своєрідний, -говорить Держипільський. –  Для акторів теж – тієї молодої трупи, яка прийшла зі мною в театр, коли я став директором.

Що стосується суто режисерського напрямку, «Енеїда» для мене – це шлях в ігровий театр, коли він створюється тут і зараз, коли всі 25 акторів постійно знаходяться на сцені. Це живий театр: величезна когорта, ватага людей. А щодо смислового наповнення, то, власне, ідея поставити «Енеїду» мені прийшла, коли почалися події в державі, після Майдану, коли почалася війна на сході. З’явилася думка: що потрібно ставити в цей час митцям, що потрібно глядачеві, чи можу я в той час, коли гинуть наші хлопці, ставити якісь суто філософські, космополітичні речі чи суто розважальні. І от, коли прочитав «Енеїду», то відкопав для себе останню главу – «Війна».  Раніше, коли її ставили, якось ніхто й ніколи не звертав увагу, ми й самі не могли подумати, що з нами у ХХІ столітті може таке трапитися: з державою, з народом, зі світом. І якось ту главу постійно відкидали. Коли я почав читати – у мене волосся на голові ставало дибки. Я брав текст «Енеїди», читав якісь рядки і думав: невже так може бути, там настільки чітко прописані речі, що в нас відбувалися. Таке враження, що Котляревський дослівно писав з Майдану. Це страшно з одного боку: виходить, ми знову рухаємося по спіралі і не робимо з цього висновків. Нам треба знову пройти, вірю що в останнє, це болюче коло історії, але вийти вже в цьому останньому бою переможцем”.

За кордоном з «Енеїдою» театр буде вперше. До того мали можливість гастролювати в Польщі, були в Канаді, Сполучених Штатах Америки, в Німеччині, в Італії, зокрема,  з «Солодкою Дарусею», з «Нацією».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.