Розваги Світ Фото

Франківський митець Євген Самборський представив свої «Ми ті, на кого ми чекали» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську відбулося відкриття оновленого Центру сучасного мистецтва (ЦСМ) і водночас – виставка Євгена Самборського «Ми ті, на кого ми чекали».

DSC_1756

За словами митця, проект почався з роботи «Автопортрет», який той зробив у 2013 році спеціально для Центру.

DSC_1763

«Я її подарував. Відбулася виставка, я отримав фотографії з події та, м’яко кажучи, був незадоволений тим, як виглядає ЦСМ, – каже Самборський. – Він виглядав радянським, з величезними дивними канделябрами, як народний дім, як якась така незрозуміла штука. Тоді ж у мене виникла ідея, що треба було б, якщо вже є той Центр сучасного мистецтва з такою назвою, щоб він мав хороший візуальний вигляд».

DSC_1758

Самборський додає, що ідея покращити вигляд центру десь блукала в голові, а реалізувати її вдалося завдяки міським грантам від «Теплого міста». Подав заявку і виграв. Півтори місяці Євген Самборський власноруч робив ремонт і водночас працював над експонатами виставки. Каже, майже всі вони стали реакцією на фізичний простір приміщення.

DSC_1786

«Наприклад, є робота «Універсальна ширма», яка зроблена з плівки з вікон центру, – показує Самборський. – Я вважаю, що в місті, в якому не так вже й багато мистецтва, закривати такий простір, таку вітрину, не використовувати її, а закривати – це недобре. Зняв її, зробив таку ширму-іронію».

DSC_1793

Серед експонатів добре впізнавана скульптура символа стометрівки – «Пане, дайте пару копійок». Художник каже, що експлуатує цей образ вже втретє. У ЦСМ цей пан слугуватиме копілкою.

«Я знайшов у центрі скриньку для пожертв, – говорить Самборський. – Якась смішна ситуація – Центр сучасного мистецтва і скринька для пожертв. І в мене виникла ідея зробити таку реакцію на ту скриньку».

Пояснює, що всі зібрані кошти будуть ділитися на три рівні частини: одна буде йти цьому персонажу, друга – на ЦСМ і третя – автору.

DSC_1776

«Таким чином всі троє стають на один рівень – людина, яка просить гроші, інституція мистецька українська і художник, – пояснює митець. – Бо реально в сучасній Україні всі троє знаходяться на одному рівні».

DSC_1765

Всього у ЦСМ дев’ять робіт художника. Кожна з них має концептуальне обгрунтування. Подивитися експонати можна буде навіть вночі.

DSC_1784

«Світло – це робота в стилі постконцептуалізму, яка виникла як реакція на те, що ЦСМ в Івано-Франківську був закритий, – розповідає Самборський. – Люди сюди постійно приходять, а тут зачинено і зачинено. І я створив роботу «Надолужити згаяне», яка виглядатиме так, що світло в центрі буде ввімкнене цілодобово і з вікна можна буде бачити виставку».

DSC_1792 DSC_1769

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.