Розваги Світ Фото

Франківця Назара Дребота, який створює пиво у США, нагородили на міжнародному конкурсі. Інтерв’ю

Google+PinterestLinkedInTumblr

Іванофранківець Назар Дребот отримав нагороди міжнародного пивного конкурсу New York International Beer Competition, в якому взяли участь 400 видів пива з 12 країн світу.

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

Минулого року Дребот створив у США пиво під назвою «Крах імперії» (англ. The Fall of Empire) – із радянськими «вождями» на етикетці, яке стало популярним у Штатах. А ще він є єдиним українцем, який працює у пивоварні 42 North Brewing Company, розташованій у містечку East Aurora штату Нью-Йорк.

До теми. Автор популярного в Америці пива “Крах імперії” розповів, як створив “політичний” напій та чому залишив рідний Франківськ

Нині пиво, яке виготовив франківець, відзначили медалями на престижному конкурсі, тож «Репортер» вирішив розпитати про секрети успіху у Назара.

Де зараз працюєш, чи не змінив пивоварню?

Надалі є головним пивоваром на 42 North Brewing Company та власником частки в цій пивоварні, а також власником бренду The Code – Secret Brewing Society.

Розкажи про конкурс. Як ти потрапив на нього, скільки було учасників?

New York International Beer Competition – міжнародний пивний конкурс, в якому взяли участь 400 видів пива з 12 країн світу, котрі найбільш розвинені у крафтовому пивоварінні. Офіційно зареєструвався та відправив зразки двох своїх перших пив.

Суддівство відбувалось у місті Нью-Йорк. Переможців визначали сліпим голосуванням.

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

Які саме медалі отримав, за які саме сорти?

Срібло – за «Бельгійський Вітбір» (англ. Walloon Wit Belgian Witbir). Зварений з цедрою солодкого іспанського апельсину, коріандром, чорним перцем та імбирем. Бронза – за «Богемський Пілзнер» (англ. Illumination Bohemian Pilsner), зварений за традиційною чеською технологією декоксації та з хмелем Сааз (жатецький).

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

Також отримав нагороду за найкращу пивоварню в бельгійському стилі штату Нью Йорк.

Розкажи історію створення пива, яке ти презентував на конкурсі.

«Вітбір» був зварений за класичною бельгійською технологією з додаванням традиційних у Бельгії спецій, які використовували монахи протягом більш ніж 400 років. А також з додаванням новозеландських, чеських та американських хмелів (Waimea, Saaz, Citra).

«Богемський Пілзнер» був створений у співпраці з друзями-пивоварами з Чехії, які й надихнули на класичний рецепт. Цей стиль вважається одним із найскладніших і навіть досвідчені американські крафтові пивовари рідко варять цей сорт пива. Я доопрацював рецепт з врахуванням власної смакової палітри та знання сорту безпосередньо від чеських пивоварів.

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

Над яким пивом працюєш зараз?

Працюю над кислими пивами (Sour beers) – це бреттаноміциновий сорт, з яким можна багато експериментувати з сезонними ягодами, має дуже низький  PH, тому більше кислий і схожий до вина – Chardonnay, Pinot Grigio. Також працюю над бельгійським стилем Double Saison і англійським ESB.

Ще – над створенням спільних рецептів і варок з відомими європейськими пивоварнями. На літо запланований тур Європою з метою колаборацій (спільних варок, розкрутки власного бренду – The Code – Secret Brewing Society, представлення власних пив на Європейських пивних конкурсах).

Яке твоє пиво найбільш популярне в США? Як думаєш, чому?

Найбільш популярним є «Богемський Пілзнер» і IPA (India Pale Ale).

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

«Пілзнер» має легке освіжаюче тіло, аромат трав, свіжоспеченого хлібу, квітковий букет і трошки суничних ноток. М’яка гірчинка, яка досить довго залишається на язику (хоча і трохи сильніша, ніж в переважній більшості піснерів 42 IBU – Internanional Bitterness Unit) чудово гармонізує з будь-якою стравою від м’яса, салатів, морепродуктів і до десертів та французьких «макарунс».

Якраз ця універсальність і дала йому таку популярність. На цьому пивному конкурсі навіть вдалось обійти один з найвідоміших Богемських пілснерів – Pilsner Urquell.

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво
На цьому фото Назар засипає хміль. Процес варки «Богемського Пілзнера»

Чи маєш нові ідеї пива на майбутнє? Поділись, якщо не шкода:)

Маю дуже багато цікавих ідей. Основною з них є розвиток власного бренду, який був започаткований і зареєстрований мною в США на базі 42 North Brewing Company – це лімітована лінія пив на основі моїх дещо божевільних рецептів (мінімальний вміст алкоголю – 7-8%), зварених спільно з друзями-пивоварами під назвою – The Code – Secret Brewing Society.

Дребот, пивоваріння, Франківськ, крафтове пиво

В цю ідею хочу об’єднати своїх американських, європейських та українських друзів-пивоварів для досягнення багатогранності і балансу смаку. Це великий обмін досвідом для всіх сторін, з метою створення унікального продукту, в якому поєднаються досвід, творчість, натхнення людей, які живуть і поділяють одну пристрасть. Намагаюсь бути дуже відкритим в цьому проекті для людей, які мають спільні погляди.

Чи буваєш у Франківську? Чи не думав продавати своє пиво і в нашій країні?

Буваю. І дуже хочеться, щоб у майбутньому розвиток крафтового пивоваріння був одним із рушіїв розвитку нашого міста в цілому і такий напрямок як пивний туризм зміг би долучити нас до світової спільноти.

Ще розкажи про вартість свого пива.

Пиво коштує 12 доларів за пляшку 0,7 літра. Вже цього літа його можна буде придбати не тільки у США, а й у Європі.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.