Розваги

Андрухович виступить на Промприладі з мультимедійним проектом «Безкінечна подорож, або Енеїда»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Юрій Андрухович прочитає уривки з «Енеїди», власні есеї та вірші, що резонують з поемою. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучать «безкінечну подорож» бароковою музикою s гострою бітовою електронікою, іноді вдаючись і до мінімалізму. Vj-група CUBE створить візуалізацію.

На прес-конференції у середу, 7 березня, розповіли про історію виникнення проекту, чому вони обрали для виступу саме “Промприлад” і що особливого буде в франківській версії проекту.

«Це поєднання минулого і сучасного, текстів Котляревського і сучасних – Андруховича, класичних ілюстрацій до «Енеїди» і віджеїнгу, в музиці – перехід від Баха до електронної музики, – говорить режисерка проекту Оля Михайлюк. – Створювався цей твір  у Франівську і нам сьогодні цікаво знову працювати тут і співставляти наше сприйняття вистави. Котляревський писав «Енеїду» протягом 26 років, це відчувається в тексті і сподіваюся у нас вона теж буде змінюватися і пульсувати. Несподіванок буде багато і хочеться, щоб люди до них були відкриті».

Юрій Андрухович прочитає уривки з «Енеїди», власні есеї та вірші, що резонують з поемою. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучать «безкінечну подорож» бароковою музикою s гострою бітовою електронікою, іноді вдаючись і до мінімалізму. Vj-група CUBE створить візуалізацію на основі відзнятих Олею Михайлюк документальних фото сучасної Полтави, ілюстрацій «Енеїди» різних років, зображень Дідони й Енея у ренесансному та бароковому живописі та авторської анімації. Режисерка перформенсу – Оля Михайлюк.

До теми: Юрій Андрухович: Політ Васілія

«Змін у формі вистави немає. Ми працюємо зі словом і живим звуком, – говорить Юрій Андрухович. – Та у нас не просто мультимедійна лекція – перформанс, а мультимедійний колаж. Котляревський завжди був для мене найближчим класиком. Минулого року Ккижковий арсенал запропонував нам підготувати проект до року Енеїди – минулого року минуло 175 років з того часу, як повна версія «Енеїди» побачила світ. Велика частина творчої групи – з Франківмька, і ми дуже розраховуємо франківську публіку. Згодом ми вирушаємо у тур східними містами України з «Енеїдою» і хочемо підзарядитися у рідних стінах, аби мати силу і витримку на цей тур”.

У франківській версії вперше з’явиться новий текст Юрія Андруховича, нові герої та нова музика. Проект «Безкінечна подорож, або Енеїда» відбудеться 10 березня, о 19:00 в Парасольковому цеху на території заводу “Промприлад”. Партнерами проекту є Агенція освітніх та культурних івентів ІНШІ та проект Promprylad. Renovation, а пригощає Перша сімейна ресторація Мулярових.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.