Розваги

Єноти розумніші за собак та котів – дослідження американських вчених

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Давні суперечки з приводу того, хто розумніший – коти чи собаки, здається, вирішено. Все-таки собаки перемогли, звітують дослідники Університету Вандербільт у Нешвіллі, йдеться на The Daily Mail.

Фото okeanas/Depositphotos

Фахівцям вдалося довести, що у собак удвічі більше мозкових клітин у зоні, відповідальній за мислення і планування, пише УП. Вони стверджують, що кількість нейронів у корі головного мозку тварин є ознакою інтелекту. Виявилося, що у собак приблизно 530 мільйонів кортикальних нейронів, тоді як у кішок лише близько 250 мільйонів. У мозку людини, для порівняння, близько 16 мільярдів кортикальних нейронів.

“Хочеться вірити в те, що кількість нейронів у мозку тварин, особливо у корі головного мозку, визначає, наскільки розвинені можливості їхнього інтелекту. чи можуть вони наперед думати, що трапиться наступної миті довкола них, базуючись на власному досвіді”, – розповіла дослідниця Сюзанна Геркулано-Гоюзель.

Науковці Університету Вандербільт вирішили перевірити свою теорію, тож порівняли її на кількох породах собак. Виявилося, що більший за розміром мозок зовсім не означає, що у тварини більше кортикальних нейронів.

Зображення dailymail.co.uk

Наприклад, у золотистих ретриверів виявилося більше нейронів, ніж у бурих ведмедів попри те, що у собаки мозок за розміром менший. Якщо взяти за критерій кількість кортикальних нейронів, одними із найрозумніших тварин виявилися єноти. У них розмір мозку такий самий, як у котів, а от нейронів стільки ж, скільки у собак.

Фото Sonsedskaya/Depositphotos

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.