Політика

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Європейський парламент визнав європейську перспективу України та підтвердив її.

Європарламент проголосував «за» резолюцію, в якій закликав інституції Євросоюзу працювати над наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС, повідомляє Репортер.

ЄС новини Івано-Франківська

Резолюцію схвалили 637 голосами “за”. Лише 13 євродепутатів виступили “проти”, 26 утрималися.

Резолюція засуджує війну Росії проти України, вимагає від РФ вивести всі свої війська з України. Також вимагає від інституцій Євросоюзу працювати над наданням Україні статусу кандидата на членство у ЄС.

Європарламент не має повноважень ухвалювати жодних рішень у процесі щодо статусу кандидата та процесу вступу до ЄС. Ці рішення повністю перебувають у компетенції держав-членів ЄС.

Голос Європарламенту є рекомендаційним. Його позиція незмінна: вже протягом багатьох років він рекомендує надати Україні статус кандидата та розпочати переговори про вступ.

Раніше про добрі перспективи України на членство завила президентка Європарламенту Роберта Метсола на позачерговій пленарній сесії.

Ми визнаємо європейську перспективу України та вітаємо заявку Президента України про статус кандидата. Тому що ми хочемо і ми повинні зустріти майбутнє разом, – сказала Метсола.

Вона заявила, що Європарламент повністю підтримує українців у їхній “боротьбі за виживання у ці темні часи нашої історії”.

Нагадаємо, 28 лютого Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в ЄС, а 1 березня мав онлайн виступ на пленарній сесії Європарламенту.

“Нас ніхто не зламає”, – Володимир Зеленський у Європарламенті

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.