Політика

Вибори в Україні є перемогою українців і демократії, – керівництво ЄС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У ЄС привітали проведення парламентських виборів в Україні і заявили, що вони є перемогою українців і демократії. Про це йдеться у спільній заяві щодо парламентських виборів в Україні Президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу та Президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея, пише УНН.

ES-Ukraina[2]

“ЄС вітає проведення парламентських виборів в Україні. Ми беремо до уваги гарні попередні підсумки ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборів, у яких йдеться про те, що вони (вибори – ред.) є важливим кроком в стремілнні України консолідувати демократичні вибори у відповідності зі своїми міжнародними зобов’язаннями. Це була перемога народу України і демократії. Виборчий мандат, який дається українським народом, тепер повинен бути реалізованіим”, – йдеться у заяві.

Також лідери ЄС у заяві підтвердили важливість того, щоб майбутні місцеві вибори на Донбасі, які мають відбутися наприкінці цього року, пройшли відповідно до українського законодавства і “будуть служити тій же меті з деескалації і зосередяться на реформах в рамках всеосяжного діалогу між урядом України і демократично обраними представниками”.

Глава МЗС Польщі Гжегож Схетина висловив думку, що вибори в Україні відбуваються у демократичний і відкритий спосіб і їхня якість не викликає сумнівів.

Крім того, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр назвав вибори в Україні демократичними і такими, що сприятимуть реформам.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус висловив думку, що в Україні переміг європейський вибір. Він наголосив, що ніхто не може зневажати волю народу: ні зелені чоловічки, ні білі вантажівки.

Водночас, прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер від імені уряду Канади привітав народ України із другими в 2014 році виборами та реалізацією своїх основних демократичних прав, а також висловив захоплення мужністю українців “перед агресією Путінського режиму”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.