Політика Фото

Вибори у тергромадах Франківщини: ОПОРА виявила перші порушення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сім територіальних виборчих комісій розпочали підготовку до проведення перших виборів у 7 об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області. Голосування відбудеться 18 грудня у Більшівцівській, Витвицькій, Матеївецькій, Нижньовербізькій, П’ядицькій, Космацькій і Тлумацькій громадах.

Територіальні виборчі комісії з підготовки та проведення місцевих виборів утворили вчасно – в період з 3 по 5 листопада. Втім спостерігачі ОПОРИ зафіксували певні порушення щодо призначення керівництва однієї з ТВК.

456-1

Під час розподілу керівних посад у Нижньовербізькій сільській виборчій комісії

Так, Коломийська районна виборча комісія призначила у Нижньовербізькій сільській виборчій комісії на посади заступника голови ТВК і секретаря ТВК представників однієї політичної сили. У цьому спостерігачі ОПОРИ вбачають ознаки порушення частини 15 статті 22 Закону «Про місцеві вибори», в якій йдеться – «голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії мають призначатися від різних суб’єктів подання».

Що стосується проведення перших засідань новоутворених ТВК, то всі, за винятком Витвицької сільської виборчої комісії, вчасно набули повноважень, провівши свої перші засідання у термін визначений законом, тобто не пізніш як на другий день з дня формування складу комісії.

Витвицька ТВК перше засідання провела на день пізніше, відтак у цьому є ознаки порушення частини 3 статті 27 Закону «Про місцеві вибори».

До складу ТВК області своїх представників делегували 11 політичних партій: «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний фронт», ВО «Свобода», Воля, Громадський рух «Народний контроль», Громадянська позиція, Народний Рух України та Об’єднання «Самопоміч».

456-2

Найменше у виборчих комісіях представлені Громадський рух «Народний контроль», Громадянська позиція, Народний Рух України. Партія Громадський рух «Народний контроль» та Громадянська позиція мають по одному представнику у Тлумацькій міській виборчій комісії, а Народний Рух України представлений лише у Нижновербізькій сільській виборчій комісії. Об’єднання «Самопоміч» делегувало своїх представників лише у Космацьку сільську виборчу комісію.

У кожній з семи ТВК мають своїх представників «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», ВО «Батьківщина» та «Народний фронт». Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» не подала жодної кандидатури до складу Більшівецької ТВК, «Радикальна партія Олега Ляшка» не подала кандидатур до складу Космацької і Нижньовербізької ТВК. ВО «Свобода» і «Воля» представлені лише у 4 з 7 територіальних виборчих комісій.

З місцевих організацій парламентських партій максимально правом на внесення скористалася ВО «Батьківщина», делегувавши у кожну ТВК по 3 особи, мінімально таким правом скористалося «Об’єдання «Самопоміч», делегувавши 3 осіб лише в одну ТВК.

Що стосується розподілу посад, то найбільше керівних посад у ТВК Івано-Франківської області отримала політична партія ВО «Батьківщина» – 7, партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримала 4 керівні посади, «Народний фронт» і «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 2 керівні посади. Всі інші політичні партії, за винятком ВО «Свобода», отримали по 1 керівній посаді у ТВК. ВО «Свобода» у керівному складі ТВК не представлена.

Наразі до 9 листопада територіальні виборчі комісії мають утворити виборчі округи, а з 14 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати та на посади голів місцевих рад.
23 листопада – останній день подання до територіальної виборчої комісії документів для реєстрації кандидатів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.