Політика

Володимир Янко

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цього тижня «Репортер» відзначає прокурора міста. За те, що опам’ятався. Після того, як минулого тижня працівники КП «Івано-Франківськліфт» через борги із заробітної плати відключили ліфти, прокурор провів перевірку у виконкомі, департаменті соціальної політики та на комунальних підприємствах, де теж існує заборгованість.

Прокурор написав подання на ім’я міського голови Віктора Анушкевичуса. «Відповідно до вимог статті 43 Конституції України, Закону України про оплату праці, – йшлося у поданні, – державою гарантується право кожного на заробітну плату». Проте на 1 червня 2011 забор­гованість із виплати заробітної плати в Івано-Франківську становить 4 млн. 048 тис. грн… Зокрема, «Івано-Франківськліфт» – 212 тис. грн., управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів (Асфальтний завод – Ред.) – 54 тис. грн. та ЖЕО № 6 – 70 тис. грн.

Прокурор зазначив, що у положенні Департаменту соціальної політики йдеться про те, що вони мають розглядати трудові спори чи конфлікти. Але департамент, за словами Янка, самоусунувся від цього. Ще прокурор зауважив, що належно не контролював питання і профільний заступник мера Любомир Слободян.

Тож Янко вимагав від міського голови вжити заходів, аби виплатити заборгованість працівникам підприємства. А також вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності заступника мера Любомира Слободяна, директора Департаменту соціальної політики Олександру Заклинську, директора КП «Івано-Франківськліфт» Мирослава Федорина. А також керівника ЖЕО № 6 та управління по випуску шляхово-будівельних матеріалів.

Подання було ґрунтовне. Його зачитував секретар міської ради Руслан Марцінків. І аби дослухати до кінця, треба було набратися терпіння. Але висновок напрошується один: аби прокурор врешті звернув увагу на борги по зарплаті, треба було дочекатися, щоб у місті відключили ліфти. А мер пішов у відпустку.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.