Політика

Влада пробуджує Україну

Google+PinterestLinkedInTumblr

Соціологи фіксують послаблення протестних настроїв в Україні. Якщо торік 40% українців були готові брати участь у вуличних акціях, відстоюючи свої права, то нині — 36. А кількість налаштованих радикально зменшилася з 17 до 13%.

Чим пояснити таку тенденцію? Очевидно, тільки апатією та неповагою до себе. Хіба наше життя поліпшилося? Ні! За два роки правління Януковича бідних в Україні стало вдвічі більше. Зате олігархи від Партії регіонів щороку потроюють капітали. Уперше в рейтингу найбагатших людей країни з’явився лікар-стоматолог — Олександр Янукович.

Радники порекомендували президентові напередодні виборів задобрити найзлиденніші верстви — пенсіонерів, інвалідів. Тоді, мовляв, вони знову проголосують за Партію регіонів. Тож із 1 квітня пенсії зростуть на 21 грн. — наші старі зможуть з’їсти ще кілька шматочків ковбаси! Наступного підвищення пенсій, очевидно, слід очікувати у 2015 році — перед президентськими виборами.

Янукович продовжує звинувачувати попередників, які передали йому розбалансовану країну. Але пора вже брати відповідальність на себе. Численні «реформи» призвели до одного — президент підпорядкував собі абсолютно всіх: парламент, міністрів, суддів, місцевих чиновників. Він один керує країною як середньовічний феодал. Захотів — підвищив тариф на електрику, захотів — запроторив до в’язниці неугодного політика!

З благословення влади триває тотальний наступ на середній клас. Рейдери під прикриттям міліції і судів незаконно захоплюють чужий бізнес. Прикладів — хоч греблю гати! Підприємці змушені тікати за кордон, щоб не опинитися за ґратами. Силовикам ніхто не вірить — їх бояться більше, ніж бандитів. Митники й податківці без хабара просто не працюють. Усе пронизано корупцією — фінансові потоки справно ходять владною вертикаллю.

Здається, в Україні вже настав кінець світу. Щодня ЗМІ повідом­ляють про численні грабежі, вбивства, зґвалтування. Розперезалися чинуші, скоробагатьки та їхні дітки, яких народ називає мажорами. Для них закон не писаний, а людське життя — нічого не варте. Вони стріляють у людей, б’ють їх, давлять мерседесами — «мажорам» усе сходить із рук.

Візитна картка нинішньої влади — аморальність і цинізм. Дійшло до того, що високопосадовці крадуть картини з музеїв. Але то дрібниці: вони за безцінь «приватизують» заводи й фабрики, за бюджетні кошти прокладають дороги до родинних маєтків і будують власні вертолітні майданчики. Тепер націлились забрати у селян землю, аби зробити їх батраками. Влада працює лише на одурювання народу та викачування грошей із України. Тому в багатій ресурсами країні прості люди ледве зводять кінці з кінцями, а купка наближених до «сім’ї» олігархів жирує.
Команда «проффесіоналів» цупко вхопилася за владу й не збирається від неї відмовлятися. У хід іде весь арсенал диктаторів — від нищення преси до політичних репресій. Правда, про всяк випадок усі члени правлячої команди готують собі запасні аеродроми за кордоном: за вкрадені в Україні гроші купують там вілли, яхти й літаки, відкривають мільйонні рахунки в банках. Сподіваються, що встигнуть утекти.

Водночас через диктаторські замашки української влади прості громадяни ризикують залишитися осторонь європейської цивілізації. ЄС не хоче брати українців у свою родину, бо в нас немає демократії і верховенства права. А це означає, що ми не зможемо продавати свої товари в Європі, отримувати високі зарплати, подорожувати, навчатися за кордоном.

Ми втрачаємо не лише європейські перспективи, а й право жити у вільній країні — нас очікує доля лукашенківської Білорусі, яку в Європі вважають ізгоєм.

Ніхто вже не заперечує, що такого занепаду, як нині, в Україні ще не було. Іноземці дивуються, чому ми мовчимо, чому не вкажемо владі на її місце. А й правда, невже ми живемо краще, ніж греки, італійці чи іспанці? Вони виходять на демонстрації, влаш­товують загальнодержавні страйки, висловлюючи невдоволення діями урядів. У такому разі влада змушена рахуватися з народом, а то й іти у відставку.

Як же мають притиснути нас, щоб ми стали на захист своїх прав? Проте всякому терпінню приходить край. Нинішня влада вже давно будить Україну. І скоро розбудить!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.