Політика

Велика Британія на референдумі проголосувала за вихід із Євросоюзу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Велика Британія за підсумками референдуму ухвалила рішення про вихід з Євросоюзу. За Brexit проголосували 52 відсотки виборців, проти – 48 відсотків, явка становила рекордні з початку 1990-х років 72 відсотки, пише День.

overstromingen-dreigen-britten

Після виходу Великої Британії з Євросоюзу лідери решти 27 країн-членів домовилися рішуче зберігати свою єдність. У ЗМІ британський референдум вже отримав для зручності коротку назву Brexit. Це суміш двох слів – Britain та exit (вихід).

На цьому наголосив Президент Європейської ради Дональд Туск у своїй екстреній заяві у п’ятницю зранку у зв’язку з рішенням британців вийти із ЄС, повідомляє Укрінформ.

«Упродовж попередніх декількох днів я мав розмови з усіма лідерами ЄС про Brexit, включаючи прем’єр-міністрів, президентів та керівників інституцій ЄС. Сьогодні від імені 27 лідерів я можу сказати, що ми рішуче налаштовані зберігати нашу єдність на рівні 27-ми. Для усіх нас Євросоюз є засадою для нашого спільного майбутнього», – наголосив Президент Європейської ради.

Британський прем’єр Девід Камерон відреагував на результати референдуму словами подяки всім, хто голосував за те, щоб його країна лишилася в ЄС.

“Дякую всім, хто голосував за те, щоб зберегти Британію сильнішою, безпечнішою та благополучнішою у Європі та тисячам учасників кампанії @StrongerIn по всій Британії”.

Президент Європарламенту Мартін Шульц застерігає інші країни ЄС від рішень, які ухвалили британці про вихід із Співтовариства, повідомляє Укрінформ.

«Ми поважаємо результати. Ми маємо ясність про те, що Об’єднане Королівство йде своїм власний шляхом», – заявив Президент ЄП, наголосиши, що 23 червня стало для Євросоюзу «драматичним і сумним днем».

Лідери країн Євросоюзу емоційно реагують на результати референдуму в Британії про членство в ЄС, за підсумками якого більшість  висловилися за вихід з блоку.

“Біс забирай! Поганий день для Европи”, – написав віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель у Twitter.

“Будь ласка, скажіть мені, що я сплю і що все це тільки поганий сон!” – заявив колишній прем’єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб.

З іншого боку, лідер французької партії “Національний фронт” Марін Ле Пен також схвалила рішення британських виборців.

“Перемогла свобода! Як я вже говорю багато років, ми повинні провести такий самий референдум у Франції і в інших країнах ЄС”, – написала вона у Twitter.

Член парламенту Нідерландів Герт Вілдерс також висловив радість з приводу підсумків референдума.

“Ура Британії! Тепер наша черга. Настав час нідерландського референдуму!” – заявив політик.

Чинний прем’єр Австралії Малколм Тернбулл заявив, що британське голосування щодо виходу з Європейського Союзу демонструє необхідність існування в країни стабільного уряду.

«Це нагадування про те, що у світовій економіці завжди можуть бути виклики, і саме тому тут, в Австралії, нам потрібно мати сильний і стабільний уряд. Потрібен чіткий економічний план, який гарантуватиме, що наша економіка вистоїть перед лицем цих проблем», – наголосив Тернбулл, натякаючи на економічний план ліберально-національної коаліції.

Голова Партії незалежності Об’єднаного Королівства Найджел Фарадж, який 20 останні років агітував за вихід країни з ЄС, назвав референдум “Днем перемоги” Великої Британії.

“Це день перемоги для чесних, простих людей, які кинули виклик істеблішменту й перемогли”, – написав Найджел Фарадж.

Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв зазначив у своєму Twitter, що «Схоже, що #EU без Британії буде схожий на пацієнта в комі: наче живий, але штучно. зате у Москві потирають липкі рученята».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.