Політика

В ЄС попереджають: проект нардепа Юрія Дерев’янка шкодить досягненням е-декларування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Представництво Європейського Союзу в Україні оприлюднило терміновий коментар з приводу законодавчої ініціативи Юрія Дерев’янка про зміну закону про запобігання корупції. Він опублікований у офіційному твіттері дипмісії, пише УП.

derevyanko

Йдеться про законопроект 5318, який викликав жорстку критику з боку неурядових організацій.

“Україна подолала важливий рубіж (у впровадженні антикорупційних реформ) із впровадженням електронного декларування. Законопроект №5318, що обговорюється Верховною радою, спрямований проти цих досягнень”, – заявили у дипмісії.

“Антикорупційні неурядові організації не прирівнюються до державних посадовців”, – йдеться в повідомленні.

Йдеться про законопроект авторства народного депутата Юрія Дерев’янка “Про розширення сфери фінансового контролю…”, який запроваджує додаткові зобов’язання для недержавних організацій, залучених до питань протидії корупції.

У відповідності до цієї ініціативи, всіх співробітників, підрядників та співробітників підрядних організацій, які отримують кошти “від програм міжнародної… допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб)”, хочуть зобов’язати вносити майнові декларації до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на здійснення функцій держави.

Активісти наголошують, що ця норма у разі схвалення вкрай ускладнить можливості для міжнародних партнерів України інвестувати в боротьбу з корупцією.

Народний депутат Юрій Дерев’янко обраний до Верховної Ради по 87 мажоритарному округу на Івано-Франківщині. Позафракційний, член комітету з питань запобігання та протидії корупції, член Ради партії «Воля», засновник «Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев’янка».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.