Політика

В Україні забороняють географічні назви, пов’язані з росією. Зеленський підписав закон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об’єктам назви, пов’язані з росією.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Документ вносить зміни до низки законів, постанов, указів президента, зокрема до законів «Про географічні назви» і «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Так, в Україні забороняють давати географічним об’єктам назви, що звеличують, пропагують, увіковічують або символізують:

  • загалом росію;
  • російські пам’ятні, історичні, культурні місця, дати, події;
  • російських діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших держав, переслідували дисидентів за критику тоталітарного радянського та російського
  • режиму тощо.

Автори закону переконані, що закон дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнить її іменами новітніх героїв.

Ми маємо скинути цей колоніальний тягар, що нав’язувався нам багатьма десятиліттями, а то і століттями. І саме сьогодні є можливість створити нову ідентичність, подолати імперські колоніальні міфи, віднайти та утвердити ту історичну пам’ять, яка належить нам — українцям, щоб стати повноцінним господарем на своїй землі, — наголошують у пояснювальній записці.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.