Політика

В області розробляють перспективний план об’єднання територіальних громад

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На базі Івано-Франківської ОДА створена робоча група, яка має на меті розробити перспективний план об’єднання територіальних громад області. Про це під час прес-конференції, яка відбулася у понеділок, 27 квітня, повідомив керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк.

IMG_8016%20(3)[1]

Ця робоча група створена на підставі розпорядження голови ОДА Олега Гончарука від 6 квітня 2015 року № 213. До неї увійшли місцеві посадовці,  науковці, експерти та громадські активісти. Такі робочі групи мають бути створені в кожному районі.

Розробка перспективного плану об’єднання громад – це перший етап реформи місцевого самоврядування, яка спрямована на розвиток конкурентоспроможності громад. Другий етап – процес добровільного об’єднання територіальних громад.

«Протягом цього тижня представники обласної робочої групи виїдуть у райони і проведуть слухання з напрацювання перспективних планів на місцях, які потім об’єднаємо в єдиний план, − зазначив Руслан Панасюк. − На сьогоднішній день громадські слухання відбулися в Тлумачі, проводяться у Надвірній, Богородчанах».

За його словами, розроблено чіткий графік зазначених слухань, а перспективний план повинен бути підготовлений вже за місяць.

Крім того управлінець зазначив, що на даному етапі потрібно донести до людей суть змін. Також важливо прорахувати всі негативні аспекти, які можуть виникнути в процесі об’єднання.

“На сьогоднішній день, на території Івано-Франківської області є 477 територіальних громад, які об’єднують 765 сіл. З цих 477 сільських рад тільки 20 живуть за рахунок власних надходжень і забезпечують надходження до центрального бюджету. Натомість 420 з них є дотаційними”, – розповів  доктор філософських наук, депутат облради Дмитро Дзвінчук.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні