Культура Політика

В Італії затримали українського режисера Лавренчука – на запит Росії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Українського театрального режисера Євгена Лавренчука затримали в Італії за запитом Росії про його екстрадицію в РФ.

Про затримання Лавренчука в коментарі УП повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише Репортер.

Євгена Лавренчука затримали в Італії
Євген Лавренчук. Фото з Facebook

Генеральне консульство України в Неаполі надає консульську допомогу українському громадянину Євгену Лавренчуку, якого 17 грудня було затримано в Італії на запит Російської Федерації, – каже Олег Ніколенко.

За його словами, суд Неаполя обрав Лавренчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту. За сприяння генерального консульства йому надали адвоката.

Нині консули та адвокат взаємодіють із італійськими правоохоронцями задля з‘ясування усіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів.

31 грудня нашого громадянина відвідав консул. Умови його тримання під вартою прийнятні, стан здоров‘я задовільний, – повідомив Ніколенко й додав, що консули тримають справу на особливому контролі.

У соцмережі Facebook створена спільнота Free Eugene Lavrenchuk!

У спільноті повідомляють, що, за заявою росіян, Лавренчук, перебуваючи вісім років тому в Росії, нібито скоїв фінансове кримінальне правопорушення. Наразі Італія вивчає запит з РФ.

Сім‘я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи, розуміючи, що кримінальна справа проти нього сфабрикована, схожа на політичне переслідування, і сподіваючись на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити ектсрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора, – йдеться у дописі.

Довідка з Вікіпедії

Євген Вікторович Лавренчук (пол. Eugeniusz Ławreńczuk; нар. 24 червня 1982) — український, польський театральний режисер, педагог. Співзасновник (2002) і художній керівник «Польського театру в Москві» (до 2014) та «Школи акторської майстерності та режисури». Головний режисер Одеського національного кадемічного театру опери та балету. Ректор «Першої української школи театру і кіно» (2018). Один з наймолодших режисерів у світі — його режисерський дебют був у 16 років. Поставив більше 30 вистав. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів у Європі. Здійснює постановки, а також веде активну педагогічну діяльність в Україні, Польщі, Німеччині, Литві та Ізраїлі. Автор методики викладання акторської майстерності та режисури.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.