Політика

Україна отримала три копії Конституції Пилипа Орлика, оригінал привезуть до Дня Незалежності – Зеленський

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Україну привезли три копії Конституції Пилипа Орлика, а оригінал документа привезуть в країну до 30-річчя Незалежності.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді з нагоди Дня Конституції, пише НВ.

“Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна вже з ранку була виставлена у фойє Верховної Ради. Друга буде перебувати в Офісі президента. Третя – в Конституційному суді після його оновлення і перезавантаження», – зазначив український лідер.

Він підкреслив, що оригінал потрапить в Україну пізніше.

«До тридцятої річниці Незалежності України вперше за 311 років в Україні потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика”, – зазначив Зеленський.

Президент додав, що її разом з булавою гетьмана Пилипа Орлика і гетьмана Петра Мазепи всі бажаючі зможуть побачити в Софійському соборі.

Наприкінці травня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що МЗС звернулося до Швеції з проханням надати оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

«Це були дуже складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли тільки оригінал, який ніколи не був в Україні», — додав міністр.

Конституція Пилипа Орлика – документ, який визначав права і обов’язки Війська Запорозького, тобто козацької держави. Ця Конституція складалася з преамбули і 16 статей, проголошувала незалежність Гетьманщини від Росії і Речі Посполитої. Вона мала бути ратифікована шведським королем Карлом XII в разі його перемоги в Північній війні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.