Політика

У селах біля Більшівців місцеві не хочуть демонтувати радянські пам’ятники

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селі поблизу Більшівців на Франківщині місцеві мешканці висловилися проти демонтажу радянського пам’ятника.

Про це у Facebook повідомив директор Івано-Франківського музею національно-визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

У селах біля Більшівців місцеві не хочуть демонтувати радянські пам'ятники

Комуністичний монумент присвячений мешканцям села, які загинули за “батьківщину”. Серед них є й загиблі від рук вояків ОУН-УПА. Напис “загинули від рук українських буржуазних націоналістів” замастили.

От як можна зберігати такі об’єкти з прізвищами катів. В мене просто розрив шаблонів. Що тоді хотіти від східних та південних регіонів? Як наші любі ґазди впираються, – пише Ярослав Коретчук.

Як ідеться в оприлюдненому документі, підписаному головою Більшівцівської громади Василем Саноцьким, йдеться про те, що мешканці села Загір’я-Кукільницьке на зборах висловилися проти демонтажу монумента.

Так само мешканці ще одного села громади – Кінашів – відмовилися зносити пам’ятник радянському солдату.

Читайте: Декомунізація триває. На Прикарпатті ще є близько 200 вулиць з радянськими назвами

Як розповідав Ярослав Коретчук, на Прикарпатті залишаються кілька десятків старих радянських монументів. Зокрема, франківське комунальне підприємство “Пам’ять” займається перепохованням решток похованих під старими радянськими монументами. Втім, для цього потрібна згода мешканців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.