Політика

У Нідерландах закликають переглянути ділові зв’язки з Росією

Google+PinterestLinkedInTumblr

Загибель 193 співгромадян в результаті падіння літака Малазійських авіаліній спонукала голландців закликати свого прем’єр-міністра Марка Рютте до дій і поставити під питання ділові зв’язки з Росією та Голландії президентом Володимиром Путіним, повідомляє ТСН.

boing777

“Правда в тому, що занадто довго голландський уряд закривав очі на кричущі злочини Путіна проти людської гідності”, – говорить один з найвпливовіших голландських журналістів Бас Хайне, пише Bloomberg.com

Рютте був підданий критиці за його обережну відповідь на катастрофу, і тепер йому доведеться використовувати всі свої навички, щоб впоратися з гнівом співгромадян і отримати підтримку європейських колег для того, щоб покарати винних у катастрофі малазійського літака.

Голландські компанії, у яких є ділові інтереси в Росії, також викликали обурення голландців через свої відносини з Путіним. Нідерланди мають тісні ділові зв’язки з Росією, починаючи від інвестицій компанії Royal Dutch Shell в проект розробки нафтогазових родовищ “Сахалін-2”, до пивоварень, керованих компанією Heineken в декількох містах.

Заснована в Амстердамі компанія Philips, найбільший у світі виробник електроніки, має спільне підприємство з ЗАТ “Оптога”, що виробляє світлодіоди, і співпрацює з Росією. Двоє працівників загинули в авіакатастрофі.

За перший квартал цього року Голландія експортувала до Росії товарів на загальну суму 2,1 млрд. євро, а імпорт склав 6,8 млрд. євро, за даними Центрального бюро статистики (CBS).

Між тим, Рютте робить ставку на те, що він отримає підтримку Євросоюзу для того, щоб покарати тих, хто збив літак, а також тих, хто створював перешкоди для доступу до місця аварії.

“Я переконаний, що європейці будуть стояти пліч-о-пліч – всі чинять тиск там, де це необхідно”, – сказав Рютте.

Більшість голландців просто не змиряться, якщо заходи будуть вжиті тільки наполовину. Раніше повідомлялося, що Путін пообіцяв вплинути на терористів щодо справи збитого Boeing 777.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.